Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Цецо - специалист
Какви начини има за отстраняване на тези дефекти по масата.
Цецо - специалист
Ето и снимката.

Прикачен файл

IMG_0111_320x240.jpg
IMG_0111_320x240.jpg (13.75 KиБ) Видяна 3773 пъти
tysonlkr - специалист
На мен ми прилича на олющен лак.
Ако можеш да си намериш със същия свят и да нанесеш само на повреденото, ще е много добре. Но според мен няма как да стане, ще си личи със сигурност.
За да не си личи ще трябва да лакираш целия плот :wink:
Цецо - специалист
Може ли да се лакира целия плот без друга обработка и с какъв лак.
tysonlkr - специалист
По добре е да изшкуриш преди да лакираш. Лак някакъв по тъмен цвят много хвалят тези на водна основа, но лично аз не съм използвал такъв. Според мен няма проблем и с най обикновен лак. Прочети някоя тема в която е обяснено как се лакира, че има някои тънкости при лакирането :wink:
miliad - майстор
Дай малко повече подробности. Плота одран ли е, има ли вдлъбнатина или липсва само цветното покритие, лющи ли се лака.
Цецо - специалист
Няма вдлъбнатини , не е одран , липсва цветното покритие на няколко места , изглежда че е олющен лака.
miliad - майстор
Щом е така купи си байц който отговаря на цвета.Има малки опаковки ~100гр за непрофесионални цели, намери си и малко лак безцветен40-50гр./изпроси си го от някъде /.С малко парче дунапрен или цигарен филтър нанасяш първо байца само на наранените участъци/правиш го все едно жена си пудри нослето :)-с потупване /.Като го докараш на цвят и изсъхне, по същият начин лакираш.Ако се налага с финна шкурка минаваш внимателно само наранения участък и после минаваш пак с лак.
Ако пък много държиш след като се справиш с цвета, шлайфаш леко целият плот и после го лакираш.
svetor - напреднал
Аз реших проблема с декупаж. Като за първи опит ок но е мн. деликатно и връткаво!

Прикачен файл

Photo0079.jpg

Прикачен файл

Photo0080.jpg

Тема "Ремонт на маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: