Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Имаме лакирана дървена дограма на прозореца на хола (гледа към остъклена тераса) и се каним да я лакираме отново. Трябва ли да направим някаква подготовка (премахване на стария лак, нанасяне на някаква основа и др.) или направо се нанася новото покритие? Предполагам, че трябва да се нанесе някаква защита върху лака, нали?
torbalan - Дървен философ
Знаеш ли с какво е лакирана в момента?
EDI - майстор
Всички зависи от състоянието на покритието и това, което искаш да постигнеш като качество.Можеш само да свалиш люспите от стария лак, където е нарушен /това е вероятно в долната част, където се пече от слънцето/, да прешлайфаш леко стария здрав лак с шкурка и отгоре да лакираш.Най-добре да свалиш стария лак изцяло - с виброшлайф или пистолет за горещ въздух и шпатула, в зависимост от това, какъв е стария лак и да нанесеш новия.Ако не сваляш изцяло стария лак, най-добре е да се ползва лак на същата основа, като стария.Ако ги изтъркаш до чисто, може с лак на водна основа или с боя, ако искаш плътен цвят или качеството на дървото не те удовлетворява.Няма нужда от защита, самите лакове си съдържат такава в различна степен, в зависимост от качеството на лака.Ако старата ти основа е безир, само шлайфаш и лакираш отгоре.
Нямам представа какво е нанесено. Като цяло, отвътре е добре лакът, отвън не съм го оглеждал особено. Апартаментът е ползван досега от други хора. Идеята е да се поднови.

Без пистолет или шлайф може ли да стане? Или ще е много трудоемко?
hakama - специалист
Трябва да освежа една секция, която е доста обемиста и няма да стане на балкона, та лак или байц на водна основа ще свърши работа? Идеята е да не смърди много.
VLADO66 - майстор
hakama написа:
Трябва да освежа една секция, която е доста обемиста и няма да стане на балкона, та лак или байц на водна основа ще свърши работа? Идеята е да не смърди много.
Ако и кажеш от какво е направена цена няма да имаш :wink:
hakama - специалист
VLADO66 написа:
hakama написа:
Трябва да освежа една секция, която е доста обемиста и няма да стане на балкона, та лак или байц на водна основа ще свърши работа? Идеята е да не смърди много.
Ако и кажеш от какво е направена цена няма да имаш :wink:
Поръчкова е , може би над 30г, но май е с фурнир, не е масив...

Май ще се лакира с наличното - лазурен лак, с 35% терпентин :o

Този удачен вариант ли е, цената ми се вижда добра:
http://cento.bg/lazuren-lak-h2o.html

Идеята е да се премахне миризмата на старо. :idea:
ivo_vd - специалист
Здравейте,

За да не пускам нова тема, ще питам в тази.
Става въпрос за външен прозорец. Лакът се оказа доста некачествен, а фирмата (Карабулев) неколкократно така и не отговори на имейлите ми с какъв точно лак да си боядисам прозореца. Не мисля да си играя да свалям лака от целия прозорец, защото е много работа, а аз искам да го лакирам само отвън. Най-важното е да се запази дървото. Там, където е започнала да се лющи лака, ще се изшкури и ако трябва ще се запълни с кит. Мисля да мина цялата дограма с подобен цвят цветен лак и после с безцветен, който да има защитна роля.
Според вас правилно ли съм се насочил и какви лакове като марка и вид ще ми препоръчате. Трябва да са качествени, защото прозорецът се мокри и виждате какво се случва.
Прикачен файл:
s3.jpg
Прикачен файл:
s1.jpg
Прикачен файл:
s2.jpg

Тема "Лакиране на дървена дограма на вътрешен прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: