Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
kolega - специалист
Здравейте,

Бихте ли дали съвет за следния проблем: дъски мазани с ленен безир за стелажи за маза са мухлясали с тъмно сив мухъл (вероятно защото стояха една върху друга преди да са изсъхнали добре).

Какво бихте препоръчали да направя за да отстраня мухъла? Аз си мисля за белина или някакъв фунгицид като най-прости варианти понеже хич не ми се занимава да шкуря дъските и пак да ги мажа. В този ред на мисли - предвид, че вече са се подсушили добре - мислите ли, че биха могли да мухлясат отново ако влагата в помещението се повиши? Аз се надявам, че този мухъл да е в резултат на незасъхналия безир, а веднъж изсъхнал да създаде трайна защита от подобни явления или предвид това, че е на органична основа (предполагам) винаги ще има вероятност да мухлясва?

Благодаря!
nikolson - майстор
Зависи дали плесените са под или над покритието. Пробваш с една две дъски и си решаваш и харесваш решение. Ако е над, значи е от влагата в помещението и трябва да ги предпазиш.

Тема "Мухъл върху дъски мазани с ленен безир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: