Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
yassi - специалист
Добър ден,

боядисах стаята на децата, но колкото и да се стараех и отсичах, тук таме по дограмата има капки и следи от четката.
Искам да ги изчистя бързо и качествено. Използвах боя от тонираните на оргахим:
http://hamelekon.orgachim.bg/index.php? ... &v=vopsea6

Не съм мислил, че ще имам проблем при почистването, бях купил един разредител и си мислех, че всичко ще е наред. Обаче ударих на дърво. С разредител или вода търкам една капчича по 10 минути, и тя пада по скоро от триенето отколкото от разредителя. После прочетох етикета на разредителя, че е за блажни и алкидни бои, а аз използвах акрилатна.

Може ли да ми даде някой съвет как бързо и качествено да почистя следите от боята по дограмата (на други места няма).
Благодаря предварително.
П.С. Някъде четох, че със спирт, ама защо съм песимист?
inspo - майстор
Пробвай внимателно със стъргалка за лед (за коли) или нещо подобно.
VLADO66 - майстор
Аз съм чистил със бръснарско ножче внимателно,да давам идеи че хартиеното тиксо е евтино и спестява главоболия е излишно.Акрила се чисти лесно с парцал и вода само веднага докато не е изсъхнал.
yassi - специалист
VLADO66 написа:
Аз съм чистил със бръснарско ножче внимателно,да давам идеи че хартиеното тиксо е евтино и спестява главоболия е излишно.Акрила се чисти лесно с парцал и вода само веднага докато не е изсъхнал.
Хартиено тиксо бях сложил навсякъде. Въпреки това специално около дограмата колкото и да внимавам все ще капне.
Ще пробвам със спирт и ако не става ще почна да търкам с парцал докато падне от самото триене.
sympathetic - напреднал
Кореселин! Няма да повреди дограмата!

Тема "Съвет за почистване на акрилатна боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: