• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
toni_g79 - специалист
Прочети техническото описание на английски и ще си отговориш какво е.........Това българското няма много общо с оригиналното на английски,явно е свободно съчинение ....

Подходящ за вътрешна и външна употреба. Препоръчва се като праймер за защита и декорация на твърда и мека дървесина. Основни качества: базиран на основата на ново поколение алкидна смола. Лесен за поддържане.Високо съдържание на твърди вещества. Отлична устойчивост на сини петна и др. Регулиращ влагата. Много добро проникване и прилепване. Отличен оцветяващ ефект върху субстрата. Много добра трайност на 2-слойната система.
Повърхности: Всякакъв вид дървесина, върху стари лакове или импрегниращи продукти, предварително почистени и матирани със шкурка.
Плюс това не е за ВЪТРЕШНО ползване поне англичаните така го дават........

WOODSTAIN- всъщност е БАЙЦ за външно ползване НЕ ИЗИСКВАЩ допълнително покритие,за разлика от вътрешният WOODSTAN (USA) или DYE(UK),който изисква допълнителен финишен слой... :wink:
bimbaeco - майстор
Байц, който не изисква допълнително покритие, е всъщност лазурен лак. Това е, което са продали на човека, и то въобще не е подходящо за целите, които той е искал да постигне. Заради това са се получили и петната. Проблемът, който описах по-горе е друг.
Въпреки че не ми харесва тонът на Тони, той е прав. Това е причината за лошия резултат.

Мишо
toni_g79 - специалист
bimbaeco написа:
Байц, който не изисква допълнително покритие, е всъщност лазурен лак. Това е, което са продали на човека, и то въобще не е подходящо за целите, които той е искал да постигне. Заради това са се получили и петната. Проблемът, който описах по-горе е друг.
Въпреки че не ми харесва тонът на Тони, той е прав. Това е причината за лошия резултат.

Мишо
Да не спорим,но лазурният лак образува филм върху дървото(поне българските,които съм ползвал),woodstain-а попива почти напълно в него ,ТО И ТОВА МУ Е ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ,без да образува филм,който да се "отлюпи" и да стане на юфка след време,така както ЛАЗУРНИТЕ ЛАКОВЕ......Не случайно на тези БАЙЦОВЕ(woodstain) им дават по 15г гаранция при външно ползване.....
Друг е въпроса,че има woodstain с консистенция и цвят на фасаген,но сега не ми се обяснява,пък го и няма тук.......
bimbaeco - майстор
Ако лазурният лак се втрие в дървото с парцал, а не се нанесе с четка, няма да се олюпи (даже да е български ;)). Той е най-близкото нещо до stain, което се продава тук.
И аз не искам да издребняваме повече, жалкото е, че човека са го прецакали в магазина.

Мишо
DEYCHEV - специалист
Минах я 3-та ръка по дебело и повечето от петната се скриха.Сега ще я мина и 4-та и дано и другите се скрият. Благодаря на всички за отделеното време и мненията.
  • 1
  • 2

Тема "Чамова входна врата на апартамент за лакиране?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: