• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
marian1 - майстор
И аз мисля че след някакво миене, с един розов грунд ще се запечата!
Тани - модератор
А аз смятам, че на "теракола" и розовия грунд им се приписват чудодейни свойства в майсторската митология, но те в повечето случаи влошават ситуацията, отколкото да я подобрят! Точно розовия грунд няма да свърши никаква работа в случая, освен да ти стане боята после на лъскави и матови петна. Ако са останали непочистени петна сажди, пак ще избият, като ги намокриш с грунда.
Грунда трябва да е специално за петна, като посочения по-горе в линка:
Polycell Stain Stop
Грунд против петна

Polycell Stain Stop е силно пигментирана боя, специално формулирана да предотвратява проникването на петна през крайния слой боя само с едно нанасяне. Блокира петна от влага, стари течове, мастило, мазнина, пастели, никотин, ръжда и сажди. Предпазва от повторната им поява. Подходяща за използване върху мазилка, бетон, камък, зидария, гипсокартон и дърво.
предназначение За подготовка на стени и тавани в закрити помещения преди боядисване.
предимства •Блокира петна от влага, мазнини, пастели, никотин и др.;
Предпазва от повторната им поява;
•Елиминира недостатъците на стената само с едно нанасяне;
Аз ползвам на Смалтофикс , ако не бъркам името .Грунда е за 30 квадрата и е около 30лв. за 3 литра. За непроблемни стени покрива 50кв.м. Грунда е бял и спестява нанасянето на първа ръка боя , ако се тонира с цвета на боята.
nikolson - майстор
http://www.nikon2007.com/products.php?pid=44
Повтарям линка, защото си има точно боя за мазни и опушени повърхности, а ОЙКОС, мисля може да им се има доверие.
Щерката ги ползва в кухнята, когато се запалило BBQ-то и опушило тавана и едната стена.
Тани - модератор
nikolson , разбира се, че стават боите на Ойкос :wink: , може само цената да не му хареса. А иначе всеки читав производител на бои предлага грундове и бои за петна, така че поне за мен ми се струва излишно да си упражняваме знанията по химия и да правим експерименти с несигурен краен резултат, при положение, че топлата вода вече е открита и не винаги струва скъпо:

https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D ... 80&bih=913

От друга страна всеки си прави сметка на парите и си оценява времето вложено в труд и последствията за здравето,та предполагам и съветите за почистване предварително ще са от полза.
Чаро - Акълия
Сакън!
Не слагайте розови неща там където ви скимне!
Еле пък БОРО!
Да не отваряте после теми за спешна помощ...
Тани - модератор
Чаро написа:
Не слагайте розови неща там където ви скимне!
А дано, ама надали! Ти оборвал ли си митове и легенди! Туй "майсторския" фолклор е голяма работа! Железния аргумент е - "щом може да държи бетон и плочки, една боя/шпакловка ли няма да издържи" . То ако не се ползва по технология, и за плочките и бетона не е сигурно де :lol:
hidrazin - майстор
Оппп... май сбърках с грунда на Боро. :? Абе ползвах някакъв бял ама не помня какъв беше точно. Пък и ми беше подарък. :-D Останалото обаче за почистването дето го казах важи с пълна сила.
:partyman:
tarlyo - специалист
Работата е свършена вече. истината е в здравото търкане с гъбата, при мен с обезмаслител домакински някакъв 8лв за 5л. после една ръка бял латекс за основа, че сменихме цвета на кухнята, а таваните покриха от втория път. Банята я прешпакловах цялата, че и без това имаше нужда. Латекса не е кой знае какво - Genius 30лв за 20кг/15л бял. Цветния е "Практика" български. Свърши работа. СКШ-тата с обезмаслител и ЦИФ, дивана и столовете с Вениш. И МНОГО ТЪРКАНЕ! Хванах мускулна треска и скъсахме 6-7 гъби, 10-ина тениски за парцали и една четка с пластмасов косъм. :shock:
toni_g79 - специалист
tarlyo написа:
Работата е свършена вече. истината е в здравото търкане с гъбата, при мен с обезмаслител домакински някакъв 8лв за 5л. после една ръка бял латекс за основа, че сменихме цвета на кухнята, а таваните покриха от втория път. Банята я прешпакловах цялата, че и без това имаше нужда. Латекса не е кой знае какво - Genius 30лв за 20кг/15л бял. Цветния е "Практика" български. Свърши работа. СКШ-тата с обезмаслител и ЦИФ, дивана и столовете с Вениш. И МНОГО ТЪРКАНЕ! Хванах мускулна треска и скъсахме 6-7 гъби, 10-ина тениски за парцали и една четка с пластмасов косъм. :shock:
Американците имат една поговорка "Work smart,not hard". Истината,колегите ти я казаха каква е.Друг е въпроса,че вие сте оценили труда си и загубеното време,както и пари дадени за препарати,на сума по-малка от тази,която бихте дали за подходящ грунд.... :yawinkle:
П.П Друг е въпрос, като сте напили стените с обезмаслител,какво би станало след известно време с новият латекс :!:
lubima - помощник
малко позакъснял отговор, но когато купува боята GeniusPro, консултанта не ти ли препоръча подходящия грунд?Защото на същата марка има грунд, който е точно за такива проблеми. казва се Изолиращ грунд/или просто изо-грунд./ бял е, подходящ не само за покритие след пожар, но и за петна от ръжда, петна от наводнение, петна от смоли, смяна на цвят/например старото е било ярко червено, но искаш да нанесеш нов цвят...примерно - шампанско/.Работи се малко специфично /тоест - задължително се изчаква 6-8 часа след първия слой/, но описанието е много добро.Има две разфасовки - 750 мл и 2,5 литра.
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на опушено от пожар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: