• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
versus - помощник
Здравейте колеги и колежки , решил съм да боядисам керемидите на вилата, защото са от първите оцветени в червено циментови от преди 10-ина години и понеже са много порести задържат вода и с времето съвсем плесенясаха и избеляха .
Изчетох всичко от оскъдната информация в нета ,но и бих искал да чуя нещо от някой ,който е минал по тоя път ,
Приемам всякакви съвети .

Обмислям да го направя по следния начин .
1. Напръсквам обилно с белина
2. Измивам с водоструйка колкото е възможно
3. Боядисвам с вибрационен пистолет
Покрива е около 100 квадрата ,Марките на боята са 3-4
-Лакпром
-Боро
-Нинахим
-Ондупейнт

Давайте съвети ,после ще качвам снимки преди и след боята за да се развие една хубава темичка ,за който ще минава по моите стъпки да му е по лесно .

Поздрави !
VLADO66 - майстор
Всички тези бои са на база акрил-силиконова емулсия.Почистването си го решил добре така.Не знам консистенцията на тези бои и дали ще могат да се нанасят с пистолет или е нужно/и по-добре според мен/ нанасянето на по-дебел слой с четка.Бих заложил на Ондупейнт.
versus - помощник
Абе честно казано си мислех точно Ондупейт да НЕ ползвам :-D ....боядисването с нея е мааааалко по евтино от колкото да си смениш керемидите ...баси [-( до като другите са около 100 -тина лева баката която ми е достатъчна
quietmadness - специалист
Точно си мислех за подобна дейност и щях да пускам подобна тема :-D
Ще правя едно навесче и не ми се харчат пари за нови керемиди имам под ръка втора употреба, но са толкова шарени че ме дразнят.
Почистването го мислих по подобен начин само, че с един обезмаслител с който брата мие двигатели (яде грес, масло, сажди и и т.н.) и после с водоструйката.
Към края на септември ще го правя та ще ми е интересно как се получило.
Успех в начинанието :thumbs:
Колега "драсни" два реда за резултата.
freshenero - специалист
Аз съм ползвал на Боро.Пръсках я със машина за пръскане на овошки,но я поразрединме,въпреки че пишеше,че не се разрежда.Но така искаше собственика и стана прилично.Едната страна на двускатен покрив беше със циментови керемиди, и след две ръце на целия покрив-стана еднакъв.
versus - помощник
То и аз ще го правя през септември ,защото по предписание температурата на керемидите трябва да е около 25 градуса , а сега е ....поне 50-ина :)

Между другото и аз си мислех за пръскачка за лози ,но май най-добре ще стане с помпа за винервайс ,защото и е по-голяма дюзата :cool:
ironman - помощник
колко време може да изкара тази боя, все пак доста ще се нагряват керемидите. някой да има наблюдения?
За да не отварям нова тема, пиша в тази, с надеждата някой да се включи с по-актуална информация за боядисването на керемиди.
Sagittarius63 - специалист
Чух от един приятел за едни момчета,които правят от тези бетонните барбекюта,че ползуват грунд за черни метали "Оксидно червен",и се получавало ефектно и достатъчно здраво покритие.Нищо не пречи да се експериментира и да се види резултата.
nikolson - майстор
Хм, на полския сайт на Ондулин цените са около осем лева за литър. Що да е скъпа тая боя?
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на керемиди ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: