Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
pnik - напреднал
Здравейте на всички. Моля за съвет за избор на лак за кухненски столове. Столовете са дървени от някакво твърдо дърво- не мога да определя какво е. Старият лак е изшкурен с шкурка 80 и после една ръка с 120. Спрял съм се на лазурен лак на Декоратор - сатен с UV защита. Само не знам доколко е здрав и дали е подходящ за столове изобщо. Не ми се иска догодина пак да повтарям операцията, че по столовете има резби и си изпотроших пръстите докато сваля старият лак. Моля тези които разбират да кажат дали лакът на който съм се спрял е подходящ, а ако не е да ме насочат към подходящ такъв. Предварително благодаря на всички отзовали се.
bimbaeco - майстор
Най-износоустойчиви са полиуретановите лакове. Щом има резбовани неща, аз бих го направил с 50/50 полиуретанов лак към разредител (задължително за полиуретанов лак), за да го нанасям с памучен парцал (най-добре стара тениска, която е прана много пъти и не пуска власинки). В ютюб може да напишеш wipe-on-poly и ще намериш много примери как се прави.
Освен ако столовете не са за навън, лазурният лак е неподходящ вариант. Тук можеш да прочетеш повече (viewtopic.php?f=25&t=43553). С лазурен лак може да промениш пигментацията на дървесината (като с байц), но отгоре трябва да имаш износоустойчив лак, щом става въпрос за мебели (още повече столове).
pnik - напреднал
Благодаря за бързия отговор. Аз си мислех за някакъв яхтен лак специално за седалките на столовете, защото не ми се търка чак с тениска няколко пъти. Пък и столовете не са някакви уникати. Просто не ми се ще скоро пак да си чупя пръстите. А, темата за вратата съм я чел. Пак благодаря за мнението.
bimbaeco - майстор
Не е голяма философия, даже е по-лесно и по-приятно, отколкото с четка, а слоят после не стои сякаш си залял дървото със стъкло. Шкуренето е било далеч по-трудно и неприятно. Щом си хвърлил тоя труд, не е добре тъкмо накрая да прибързаш. На лаковете цаката им е много ръце и тънки слоеве.

Тема "Избор на лак за кухненски столове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: