Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
atanasovpetko - специалист
Здравейте,
моля да ми помогнете с пракрически съвет за отсичане на два цвята (таван-стена) посредством хартиено тиксо.
В началото реших да ползвам по дълги парчета тиксо (1-1.5 м). Но някак си тиксото провисваше с 1-2 мм и не можех да контролирам залепването по цялата дължина. Реших да ползвам по-къси парчета-20-30 см.
Минах с втория цвят, но като махнах тиксото не останах доволен от резултата.Очевидно не бях успял да залепя парчетата по права линия.
На някои участъци боята бе минала под тиксото (май то не бе прилепнало добре).

Бихте ли ми обяснили как се полага хартиенеото тиксо, за да се отсекат два цвята и да се получи добър резулатат.
Благодаря.
jekasus - майстор
Като залепиш тиксото, снадката между двата цвята първо минаваш с този боя, който е под тиксото.
didoni_ - специалист
Вземи си специална четка за отсичане,с тиксото е голяма играчка:


http://www.google.bg/imgres?sa=X&biw=66 ... =174&ty=86

Дистина лева са :)
atanasovpetko - специалист
jekasus написа:
Като залепиш тиксото, снадката между двата цвята първо минаваш с този боя, който е под тиксото.
Това е ясно. По скоро ме интересува майсторлъка при поставянето на тиксото?

Тема "Отсичане на два цвята (таван-стена) посредством тиксо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: