Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
woodbutcher - напреднал
Здравейте,

Ще боядисвам с акрилна боя, вероятно Dulux Trade Diamond Matt върху гипсова шпакловка. Преди това имаше тапети.
Купих грунд Caparol Weissgrund - бяла, гъста субстанция, на която пише, че не се разрежда, и започнах да мажа с четка - с валяк с къс? (или среден) косъм нещо не ми се получи. Проблемът е, че като изсъхна, покритието стана много релефно, на четки. На допир е като покрито с вар. Освен това на места избиха петна, мисля че от лепилото за тапети.
Някакви идеи за по-гладко нанасяне? Боята ще покрие ли релефа или ще остане така?
toni_g79 - специалист
След свалянето на тапетите шпаклова ли?Тя боята освен,че е малко вероятно да изглади релефа,също така няма и да скрие петната!!
woodbutcher - напреднал
Опитах се да закърпя свалената с тапетите шпалковка и разните неравности. Купих някакъв акрилен кит ЕрЛак.
Стана зле. Наех прахосмукачка и се захванах да шкуря с ексцентършлайф. Оказа се, че китът е в пъти по-твърд от шпакловката. Получиха се вдъбнатинити по стената около китосаното. Реших, че ми стига толкова и каквото-такова, ще боядисвам.
masterval - майстор
woodbutcher написа:
Опитах се да закърпя свалената с тапетите шпалковка и разните неравности. Купих някакъв акрилен кит ЕрЛак.
Стана зле. Наех прахосмукачка и се захванах да шкуря с ексцентършлайф. Оказа се, че китът е в пъти по-твърд от шпакловката. Получиха се вдъбнатинити по стената около китосаното. Реших, че ми стига толкова и каквото-такова, ще боядисвам.
Не хаби скъпия латекс!
Така и така ще трябва да се прешпаклова, спести си поне боята.
woodbutcher - напреднал
Боята не сме я купили още, просто ми се стори най-подходяща - тесен коридор, с много търкане, облягане и пипане. В близките години не вярвам да шпакловаме обаче.
VLADO66 - майстор
woodbutcher написа:
Боята не сме я купили още, просто ми се стори най-подходяща - тесен коридор, с много търкане, облягане и пипане. В близките години не вярвам да шпакловаме обаче.
За тази цел хората са измислили защитен лак за латекс.Ето първия който ми попадна https://ekon-bg.com/paint-bg/products/e ... n_lak_-179 В някой от Бау магазините също съм гледал такива препарати.

Тема "Поблем с грунд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: