Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
miroslav_stoev - напреднал
Преди няколко месеца се нанесохме в новия ни апартамент , понеже бяхме прехвърлили бюджета боядисахме с латекс на варова основа ''Мефисто'' . След като се нанесохме забелязах ,че едната стена не е много права и реших да я ремонтирам ... сега съм я шпакловал с борокит сатен ,но си мисля да пребоядисам целия хол този път с хубав латекс ... Та въпроса ми е - трябва ли да изстържа навсякъде стария латекс (който е на варова основа ) или директно върху него да боядисвам ?
Marisan - специалист
Здравейте!
Теоретично бихте могли да боядисате над стария латекс, но само при условие, че неговата здравина е голяма. За целта направете следната проверка - на избрано от Вас място с размер около половин квадрат напръскайте обилно с вода. За целта можете да използвате шише със спрей. Направете две или три пръсквания и след като се убедите, че площта е обилно напоена с вода, изчакайте около 1 минута. Ако след това боята стане на каша и може да се отстрани дори и с нокът, то е наложително да изстържете стария латекс и да грундирате и боядисате наново.
Бихме Ви предложили нашите продукти: ТЕРАФЛЕКС® УНИВЕРСАЛЕН ГРУНД ПРЕДИ БОЯДИСВАНЕ или УНИВЕРСАЛЕН СТРОИТЕЛЕН ГРУНД. От цветовите ни решения можете да използвате: ТЕРАФЛЕКС® VISION или ТЕРАФЛЕКС® AQUARELLE. Разбира се, можете да изберете и продукти с аналогични характеристики от производител по Ваш избор.
Чаро - Акълия
miroslav_stoev написа:
боядисахме с латекс на варова основа ''Мефисто'' .
... сега съм я шпакловал с борокит сатен ...
Как? Тогава стърга ли латекса или шпаклова в/у него?
kozl - майстор
Аве какъв е тоя латекс на варова основа :shock: Некакви търговци дето пробутват постни бои за латекс ли са го кръстили така. Некога ми пробутаха постна боя за латекс. Надписите на немски, съдържанието прилича на латекс 1 към едно. Минах една ръка, изсъхна. Като почнах втората и първата почна да се отмива рабрах с какво боядисвам. Ако си шпакловал в-у такъв латекс - ще се отлюпи вероятно като минаваш с мечето, защото прави вакум.
По съвета на Marisan ако имаш постна боя само махане е решението.
miroslav_stoev - напреднал
Очертава се да правим ремонт на хола и на коридора на пролет понеже нещо не ни харесва , та разпитвам да знам как да процедираме. Иначе сега съм шпакловал едната стена със борокит сатен и няма проблем(поне за сега , утре ще мина една ръка латекс) - като идеята за тази стена е да изкара до лятото. Просто ме интересува като цяло как да процедирам. Дали с грунд няма да се оправи само ? :) (как ми се иска отговора да положителен) :)
ssmmaaa - специалист
Отговорът е не. Сваляш постната боя.
miroslav_stoev - напреднал
Ами отговорът е - да :) Стената е боядисана без проблеми , сега си пия биричката . Оказа се че в латекста на варова основа има доста добавки , който го различават от постната боя. Един приятел продава немски латекс и той ме светна,че няма да има проблем. Април удрям един грунд и боядисвам отгоре. :) Тогава пак ще пиша какви са резултатите и дано съм полезен на някого с тази информация.
Благодаря на всички за мненията и съветите.
ssmmaaa - специалист
Отговорът е не за шпакловка върху латекс на варова основа.
И не се доверявай прекалено на продавачите,че ще береш ядове :)
miroslav_stoev - напреднал
Боядисано е отдавна и няма никакви проблем , дано да помогна на някого с тази тема.

Тема "Боядисване върху латекс на варова основа ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: