Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Executor - напреднал
Здравейте,

Минлата година напрвихме ремонст на цялата къща. Навсякъде сложихме ПВЦ дограма и латекс. Не стигнаха парите само за една от стаите. Навсякъде, където има ПВЦ и латекс се появи мухъл по ъглите над прозорците. И то МНОГО. Разбира се чистя с Белина. Но ми омръзна да мия стените с Белина през месец два. Няма мухъл само в стаята, в която не направихме ремонт. Там стените са с ВАР и дограмта беше дървена. Това лято сменихме смао дограмата и там. Но стените си останаха на ВАР. И Тази зима отново навсякъде се появи мухъл, без тази стая.
А уж латекса е дишащ. :evil: . Дали наистина латекса води до това консервиране и не дава възможност на стените да дишат. Обмислям това лято да сваля латекса в някоя от другите стаи и да мина само с ВАР и да видя какъв е ефекта ?!
Четох доста из този и други форуми. Какви ли не щуротии се предлагат. Външна, вътрешна изолация...... Разни грундове, и какви ли не неща. Много несериозно ми се струва всичко. След като влагат си остава в стаята. И разбира се не мога посред зима да държа отворено постоянно.

За сега мисля ПЪРВО да сваля латекса в някоя от стаите и да видя какво ще стане.
VLADO66 - майстор
Да не се приема като реклама!В линка са синтезирани причините и някои решения.http://www.bezvlaga.com/zashto-aereco/#P3
novgradski - специалист
И аз съм на такава вълна (за една остъклена ,неотопляема тераса с цветя... напредвам с четенето и пробите).Горната препратка е полезна.Видях клапите монтирани в един приятел....надупкват дограмата ,монтират клапата,ако под вратата няма разстояние -и в тях отвори (отдолу) ,за да стигне циркулацията до някой отдушник.
След като прочетох и това http://www.depronvarna.net/novini.php?o ... na-vlaga-2
...Не бързам с "аереко". Купих си влагомер с термометър ( за да следя) .Успявам да сваля влажността от 80% -до 65%,чрез няколкократно кратко провертряване ("малко загуба на топлина")и "затопляне" на новия въздух. За сега ръчно управлявам вентилацията , мисля и"да затоплям" малко външната стена и дограмата, и да монтирам вентилатор с датчик за влага.Ситуацията видимо се подобри,но явно стената не трябва да "изстива" толкова, че да кондензира влагата.Ще подобря и външната изолация,че плочите много "дърпат" (топлината).
lubima - помощник
мога да препоръчам Antischimelweiss, немска боя.Продава се в БауМакс, разфасовки 2,5л, 5л и 10л. оцветява се на машина или с тониращи пасти.Покривност - 6м2 за литър,пълно покритие, матирана.Кухнята у дома е направена с този продукт и вече четвърта година забравих що е то саво и вонята му :oops: ...за мен това е най-доброто, което съм ползвала и е имало ефект.
Executor - напреднал
Това с вентилацията е добра идея. Ще го пробвам. Но твърдо мисля да сваля латекса и в някоя от другите стаи и да видя ефекта.
ArturDent - Почти Безобиден
novgradski написа:
Успявам да сваля влажността от 80% -до 65%,чрез няколкократно кратко провертряване
Само за протокола - даже 65% влажност е много, особено за струения сезон.
При мен зимата е 45-55%, лятото 50-60% (топлия въздух "поема" повече)
Executor - напреднал
Да ви попитам. Дали ако сложа вентилатор на розетката на комина, ще е достатъчно за вентилиране. Мисля да сложа, като тия в банята. Ще го пускам за определено време. А и да не е пуснат така и така ще има някаква минимална циркулация ?!. Дали ще свърши работа. И да спомена, че живея в къща.

Тема "Проблем с мухъл." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: