Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
mcm - специалист
Улуците са на около 30 години, запазени са без ръжда, като нови са боядисани с блажна боя, която вече е започнала да се бели, доста е избеляла, но в голямата си част си стои. Сега ще се сменя сачака и искам да използвам скелето за да се боядисат и улуците, но дилемата е с каква боя. Отвътре ще ги грундирам и върху грунда имам една битумна боя на лакпром за коли или феролит, ще го мисля на място, а за отвън търся боята !
VLADO66 - майстор
За отвътре никакви битуми- те ще задържат мръсотията и всякаква гняс и ще пълнят олуците...За там само боя за студено поцинковане и минаваш само там където има ръжда.Отвън трябва да изшкуриш всичко ида минеш с шпакла за всеки случай да видиш дали още нещо не се бели.
radius - майстор
Каквото и да сложиш върху белеща се боя, пак ще се бели.
mcm - специалист
Там където се бели е ясно, ще се сваля, но там където е здраво захваната боята, само ще я забърша от прах, за толкова години щом се е запазила, няма смисъл да си отварям работа и да се мъча да я свалям нацяло. В упътването на протекта си пише: да се почисти само напуканото. затова най добре събота и неделя да направя проба върху улука, стига да намеря нужния цвят. До есента си мислех да ги мина само с 3 в 1, но по случайност, надписвах един поцинкован варел с боя на декоратор, бяла 3в1 , е за една зима така се олющи, че сега чета много внимателно упътванията на боите.
Благодаря за мненията.

Тема "Препоръчайте ми грунд и боя за улуци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: