• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
EDI - майстор
Ами не точно.Имам предвид първо минаваш всичко с виброто или с ексцентъра на грубо, после като изчегърташ кита, с делтата минаваш само местата, където си стъргал - да позаоблиш, да позагладиш, да пооформиш, такива неща.Може и с различни шкурки да минеш повърхностите- първо 40 да махнеш увредената дървесина и да изравниш цвета, после мини със 100,120 да стане по-гладко.Ама при външна дървения няма нужда чак толкова да е стъкло, освен да ти намали разхода на лак.Като удариш една ръка лак и не те мързи, мини нежно отгоре с една шкурка 120 на ръка, да обереш настръхналото и да се заглади повърхността.После мини още един или два слоя лак отгоре.Ще стане гладка хубава повърхност.
man_un - напреднал
EDI написа:
Ами не точно.Имам предвид първо минаваш всичко с виброто или с ексцентъра на грубо, после като изчегърташ кита, с делтата минаваш само местата, където си стъргал - да позаоблиш, да позагладиш, да пооформиш, такива неща.Може и с различни шкурки да минеш повърхностите- първо 40 да махнеш увредената дървесина и да изравниш цвета, после мини със 100,120 да стане по-гладко.Ама при външна дървения няма нужда чак толкова да е стъкло, освен да ти намали разхода на лак.Като удариш една ръка лак и не те мързи, мини нежно отгоре с една шкурка 120 на ръка, да обереш настръхналото и да се заглади повърхността.После мини още един или два слоя лак отгоре.Ще стане гладка хубава повърхност.
Благодаря за съветите. В събота ще се опитам да свърша нещо и ще видим. Ако не стане много зле ще пусна снимки ма крайния резултат да видим дали ще ми се смеете много. Поздрави и лека вечер.
schuldiner - майстор
Според мен за уеднаквяване на цвета трябва да се повтаря върху китосваното, не върху дървото. Ама докато не се пробва... Аз бих надрал кита с едра шкурка по посока линиите на дървесината и възможно по-тъмен лак - примерно венге (поне ще се връзва с керемидите).
Вариант е, както спомена Еди, първата ръка да се пришкури със ситна, за да се матира и да не прозират петната, а отгоре вече нещо тъмно.
toni_g79 - специалист
schuldiner написа:
Според мен за уеднаквяване на цвета трябва да се повтаря върху китосваното, не върху дървото. Ама докато не се пробва... Аз бих надрал кита с едра шкурка по посока линиите на дървесината и възможно по-тъмен лак - примерно венге (поне ще се връзва с керемидите).
Вариант е, както спомена Еди, първата ръка да се пришкури със ситна, за да се матира и да не прозират петната, а отгоре вече нещо тъмно.
Как си го представяш да се повтаря точно по границите на китосваното :axe: ,нали пак ще се застъпва некитосано дърво......За да не личи кита ,трябва 1. да не се гледа след лакиране(кита винаги ще се вижда ако се остави) 2.пълно премахване на кита(както ЕДИ каза,)3. боя -Както казах дървото не е задължително да се лакира,нещо таквози :)

Прикачен файл

PIC000411.JPG
PIC000411.JPG (28.91 KиБ) Видяна 2122 пъти

Прикачен файл

PIC000421.JPG
PIC000421.JPG (24.65 KиБ) Видяна 2122 пъти

Прикачен файл

PIC000391.JPG
PIC000391.JPG (29.61 KиБ) Видяна 2122 пъти
schuldiner - майстор
3. Боядисаното дърво е ужасно.
2. Какво има под кита, че да го маха така смело?
1. Нека да пробва и сам да прецени. Аз една греда мога да маскирам, за повече ще ме домързи.
И най-важното: Кой ти гледа! Както и да го направи, след месец няма да му прави никакво впечатление.
toni_g79 - специалист
schuldiner написа:
3. Боядисаното дърво е ужасно.
2. Какво има под кита, че да го маха така смело?
1. Нека да пробва и сам да прецени. Аз една греда мога да маскирам, за повече ще ме домързи.
И най-важното: Кой ти гледа! Както и да го направи, след месец няма да му прави никакво впечатление.
Много крайно и обобщаващо изказване правиш ,недей така.Просто са ти ограничени вижданията...
Опитвах се да дам идея на питащия за лесно решаване на случая.Дали е хубаво или не -вкусове много :)
Нека да е грозно боядисаното дърво :razz:

Прикачен файл

IMAGE_012.jpg
IMAGE_012.jpg (55.97 KиБ) Видяна 2105 пъти

Прикачен файл

IMAGE_019.jpg
IMAGE_019.jpg (29.61 KиБ) Видяна 2105 пъти

Прикачен файл

IMAGE_162.jpg
IMAGE_162.jpg (47.45 KиБ) Видяна 2105 пъти

Прикачен файл

IMAGE_160.jpg
IMAGE_160.jpg (39.96 KиБ) Видяна 2105 пъти
miliad - майстор
Готовите смеси за кит винаги личат под лака.
За да не се вижда кита, се прави смес от дървесен прах и лак и се китва с нея.
nikolson - майстор
toni_g79 написа:
Нека да е грозно боядисаното дърво :razz:
Ще се съглася...донякъде. Това, което показваш е фабрично боядисано, а вероятно и боите, които се ползват са други. В случая, мисля че може да се направи с боя, първоначалният резултат да бъде добър, но след време да се олющи боята и да не е толкова красиво. Ако обаче се обърне внимание на критичните места, изложени на пряко слънце и дъжд, подбере се подходяща боя, вложи се повече старание, може и да се получи.

П.П. Все пак, аз бих избрал варианта с боята.
toni_g79 - специалист
nikolson написа:
toni_g79 написа:
Нека да е грозно боядисаното дърво :razz:
Ще се съглася...донякъде. Това, което показваш е фабрично боядисано, а вероятно и боите, които се ползват са други. В случая, мисля че може да се направи с боя, първоначалният резултат да бъде добър, но след време да се олющи боята и да не е толкова красиво. Ако обаче се обърне внимание на критичните места, изложени на пряко слънце и дъжд, подбере се подходяща боя, вложи се повече старание, може и да се получи.

П.П. Все пак, аз бих избрал варианта с боята.
Благодаря,ще го приема като комплимент,това са наши обекти(аз съм ги боядисвал,не фабрично :yawinkle: ).Боята е различна,на различните обекти,общото е,че е на водна основа.
Последна промяна от toni_g79 на пет апр 04, 2014 7:33 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Вадим Владимиров беше показал в една тема обличане на греди с ламперия,поставена пенпендикулярно на дължината и с дървени ъглови профили.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за лакиране и/или грундиране и т.н." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: