Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
regned - помощник
Здравейте колеги,
наложи ми се да отремонтирам една от стените, която беше мухлясала в резултат на разбит улук на блока.
Шкурих, шпакловах, пак шкурих.
Сега мисля че стигнах до момента с боядисването, та...
От основния ремонт преди 2,5 години ми остана една бака 15л боя Леко (бяла с леко сив нюанс), само отваряна за да се сложи оцветителя. Отворих я, беше още течна, разбърках я, почти се хомогенизира. Преди малко нанесох една ръка с валяк (чисто нов) с косъм около 1 см, но боята се пени по нанесената повърхност. От боята ли е, или е калпав валяка? Някакъв от най-евтините в бриколаж беше.
Въпроса е да ходя ли да вземам нова боя, или да се боря с тази? При все, че и новата боя ще бъде с леко по-светъл цвят от вече позахабения?
Моля за мнение :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много бързо боядисваш, затова разпенваш :-) Щом се е хомогенизирала боята, значи си е наред. При всички случаи цветът ще е различен, заради остаряването на по-рано положената боя. Затова боядисвай до ръб, да не личи
Упс! Надявам се, преди шпакловане да си третирал с препарат против мухъл. И преди боядисване да е изсъхнала основата. Преди боя грундирай за изравняване на попиването. Успех
regned - помощник
Мухала го бях третирал няколко пъти със саво. Надявам се не е имало и друг препарат който да се ползва, защото вече боядисах. Иначе мухала не го е имало от около година откакто го пръсках последно със саво-то.
Предполагам, че боята се е пенела защото валяка беше нов и не го бях измил преди употреба.
Единствения ми проблем беше шпакловъчна смес, която се разтваряше от латекса, дори и след 1 ден изчакване да изсъхне. Незнам дали проблема беше в мен, че не оставях да изсъхне нанесения слой латекс или сместа .. Както и да е криво ляво я оправих работата, боядисах и из другите стаи по малко, жената описка въртълъка :lol: Абе свърших работата!
Относно латекса, явно щом не е изсъхнал и се хомогенизира, затварям хубаво капака и се надявам след някой друга година като ми потрябва пак да е още течен :razz:
Поздрави!

Тема "Латекс с изтекла годност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: