Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
reg.s - напреднал
Ами миналата година есента някъде, септември - октомври не си спомням. Преди 3 седмици направих замазка на пода. Сега трябва да мина със саморазливна да обера съвсем неравностите и началото на май започвам с боядисването. Ако трябва, мога да го отложа да кажем с още един месец, и без това имам да покривам външно стълбище. Има доста какво да се прави, но нямам кой знае какво време - септември ще се нанасям да живея там и до тогава трябва да съм приключил.

Прегледах и другите теми във форума и до колкото разбирам Церезит СТ 17 е хубав и качествен грунд, а за латекса има много противоречиви мнения. Flugger, Dulux и LEVIS уж се водят хубави, но има и недоволни от тях. Хвалени са също и гръцките латекси Vamak и Chrotex. Не знам колкото повече чета из темите толкова повече се обърквам.
toni_g79 - специалист
Ами еднозначен отговор няма кой да ти даде.То ако беше така, пазара щеше да се свие до 2-3 продукта :). Аз не мога да дам съвет защото нз каква е тази варова мазилка(хоросан ли е?),нито с какво е финосано.Ако ще слагаш грунд на церезит ,продължи с латекс на CT.Не е от най-лошите ,покрива добре на 2 ръце (при нормални цветове).Малко е слаб ако тръгнеш да триеш стената примерно....
reg.s - напреднал
Ами мазилката е вар, цимент и пясък. Финосвано е една ръка със същото само че минато през сито. Предпочитам латекса да може да се мие (жената го иска това де :-D )
toni_g79 - специалист
Ясно,значи най-издържащите на търкане латекси са тези с гланц (сатен примерно).Няма много продукти в Бг.Матовите латекси не са направени да се мият(въпреки рекламите),това че са МАТ значи,че повърхността им е по-грапава и порьозна,не лъскава,пък и от миене до миене има разлика.......Бих ти препоръчал да погледнеш Chrotex http://latex.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B ... 1-chrotex/ ,това че го дават за вътрешно и външно ползване предполага по-голяма здравина на покритието.Има си и грунд към него.Работил съм със серията и е добра ........
reg.s - напреднал
Благодаря ти много за насоките, само да те питам още нещо. Нали няма да има проблем че се нанася на грапава повърхност? Като изсъхне изглежда ли много лъскаво?
toni_g79 - специалист
Този е матов,не се притеснявай......не е лъскав.Ако ме питаш за латекса който ти препоръчах де :)
reg.s - напреднал
Да за него питам. Голямо благодарско. Тези дни като ми остане време ще обиколя магазините в Пловдив да видя къде се предлага.
Колега, като става въпрос за латекс препоръчвам на Brillux излиза малко по-скъпо, но си заслужава.
toni_g79 - специалист
ryarugs написа:
Колега, като става въпрос за латекс препоръчвам на Brillux излиза малко по-скъпо, но си заслужава.
Брилукса е перфектен за машина.Но за мече,какъв го ядоооох ........ залежал ли беше,нямам представа,но разнасяне нула.Полагаш го на стената и след 5 секунди няма разнасяне,какво потене беше докато го догодя що годе ,не ми се сеща!!!
chobanov - помощник
Аз понеже ползвам гръцки бои, мога да добавя и http://baumarket.bg/product/antibakteri ... 0kg_white/ и също http://vivechrom.net/new/?p=176

Тема "С какво да боядисвам върху нова варова мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: