Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
pi6ligara - специалист
Здравейте.Ситуацията е следната,стените са на една къща,измазани са с хорусан,това е било преди сигурно 40-50 години,но са си доста прави,проблема е че на всякъде са боядисани с нещо светло зелено,предполагам че е постна боя и върху нея на всички стени има едни фигури бронзови на цвят.На всякъде има тапети защото преди години са пробвали с латекс и ми казаха че постната боя се покрива,но фигурите избиват и се виждат.Питах на едно,две места кедето продават бои но на едното ми казаха да мина със шкурка на всякъде,а на другото да слагам гипсокартон.Въпроса ми е имали някакъв грунд и после латекс с които да се покрият тези фигури и да не излизат след време?
pi6ligara - специалист
Никой ли не знае нищо по въпроса?
8180 - майстор
Със сигурност има, вероятно ЗАБРАВЕН начин.
Както го обясняваш, тези шарки се нанасяха със специални валяци. Даваха ги под наем.
На боята и казваха "бронз"
Като дете имам смътен спомен, че бях навсякъде с баща ми - той пребоядиса такава квартира.
ОБАЧЕ, по спомен, СВАЛИ старата боя зеадно със шарките.
При теб латексът сигурно ще усложни нещата за старите практики.

Ако е здраво навсякъде, вероятно ще е по-лесно с грунд. Консултантите сигурно не са и чували за този "бронз". Възможно е художници, реставратори и химици да го знаят и дадат насока.

Само толкова от мен.
Успех!
pi6ligara - специалист
Да,точно със такива валяци са нанасяни.Не искам да свалям нищо защото ще стане неравно и после ще трябва да се шпаклова и т.н. ,искам да го грундирам с някакъв грунд и после да боядисвам,но явно никой не знае с какъв точно грунд ще стане.
VLADO66 - майстор
Алкидна боя върху фигурите под латекса.
lov - майстор
Причината за да избива тази шарка е тапетното лепило което влиза в химическа реакция със бронза. Това си е точно бронзов сплав смляна на финен прах. Като за основа на тази боя се ползваше яйчен белтък.
Аз имах само хоризонтални ленти но докато не ги изчегърках с телената четка не спряха да ми избиват. Въпреки че боядисвах върху тапетите с латекс няколко пъти. И всичко добре до след няколко месеца.
Последна промяна от lov на нед апр 20, 2014 12:43 pm, променено общо 1 път.
pi6ligara - специалист
Значи няма друго спасение,трябва да се махнат фигурите.
lov - майстор
Аз също разпитвах и се чудих дълго време. Дори да прешпакловаш с гипс от горе пак ще стане същото. Гипса също е активен и то много към медта и медните съединения. Само механично отстраняване му е майката. Импрегнирането само замазва проблема временно.
pi6ligara - специалист
Един приятел има такива бронзови фигури и каза че е свалил тапетите и е напръскал с машина със варов раствор и една година вече не са му се показвали.Как мислите дали да не пробвам и аз,вярно че ще стане бяло,но ако не избиват по добре чисто бяло от колкото нещо друго на фигури. :?

Тема "Покриване на фигури по стени на стая!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: