Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
:?: IMAM DA SMYKWAM STARA BOQ OT OBSTO 48 WRATI I PROZORCI, OT CHERCHEWETATA I RAMKITE KAKWI METODI DA IZPOLZWAM, SAMO DA KAZA CHE S PISTOLET ZA GOREST WYZDUH OPITAH I NE SE POLUCHAWA OSOBENNO DOBRE DYRWOTO SE OWYGLQWA I WYPREKI TOWA OSTAWA BOQ
HD - специалист
Щом дървото се овъглява, значи не го правиш както трябва - прекалено много държиш пистолета на едно място!
По принцип държиш само докато се набръчка боята и после с шпаклата отстраняваш. Боя наистина понякога остава, но тя е само между самите пори (или ако има каналчета нещо) на дървото. Ако после ще боядисваш пак с боя какъв е проблема, че тук-там е останало в някое каналче?
Но твоите прозорци са бая на брой, и не знам какъв най-лесен метод да ти предложа, като те всичките са сравнително бавни и трудоемки :|
ideqta mi e posle da gi mina s lak kesten i otgore s qhten lak
chudq se koe ste e po efektiwno s lentow shlaif ili s wibroshlaif
Justy - майстор
jack написа:
Здравейте
С много пот и километар шкурка успях да сваля боята на 48 прозореца. Вапроса ми е какво да правя по нататък?
1.Байц
2.Грунд
3.??? какъв лак? полиуретанов? нитроцелулозен? на водна основа? реактивен? яхтен?
Интересувам се, понеже преди време мой познат загази сериозно - след подобна процедура, тои намаза дограмата с алкидна боя, която точно след 1 седмица се напука :cry: и се започна наножо сваляне на боята, наново шлайфане.....
Докато бях с дървена дограма я боядисвах с автоемайллак. И като я свалих и я дадох на един приятел, той възкликна - че тя като нова, бе, що я сменяш :lol:
Sav4ev - специалист
През последните години успях да натрупам малко "английски" опит в обработката на екстериорни дървении. На свалянето на боята няма да се спирам - шкурки, пистолети, препарати и т.н.т. Важното, което научих - върху оголеното дърво нанасят един или два слоя праймър на водна основа. След всеки слой шлайфат финно защото дървото се "наежва". След това слагат т.н. ъндъркоут - прилича на алкидна бояр но е матов, дава плътност на цвета и е гъвкъв - поема естествените движения на дървото. Накрая завършват с емайллак - той дава страхотен гланц и пази от UV лъчи и вода.
Когато работят с "лакове" се оказа, че не са точно лакове, а нещо подобно - не правят дебела кора /лесно се пука/ , а навлизат много дълбоко в дървесината и правят целия повърхностен слой водоотблъскващ, мухало и плесенотрепач и т.н.т.
Като марки съм работил предимно с Dulux, Cuprinol i Ronseal
Това е най общо - иначе за подробно - в сайтовете на горните

Тема "Стара дограма/нова боя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: