Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Panzer - специалист
Здравейте, имам проблем с боясисване с цветен латекс декоратор сатен. Минах го 4 ръце и не иска да покрие. Основата е гипскартон която съм шпакловал цялостно с шитрок,но на места където тя е по тънка или шкурена повече остават тъмни петна. Не съм грундирал преди боята, което отчитам като грешка,но пък тавана който е бял и минат с акуис сатен пак на декоратор стана идеално. Какво мога да опитам да направя за да реша проблема според вас?
Н
humen - напреднал
Привет, грунда е жизнено важен. Той ще намали абсорбцията. Трябва да направиш няколко проби с грунд, да видиш каква концентрация е нужна.
Трябва да се получи мат, а не лъскава повърхност.
Разреждал ли си боята? Ако да, това също е проблем за този вид латекс.
Поздрави
toni_g79 - специалист
Когато се ползва лъскав латекс трябва да се грундира,и то с грунд не едно към кестерме с вода,а най-добре е да се ползва грунд-боя(праймер).След което трябва да се направи още една операция ...... и тогава сатена....При положение,че при теб вече е късно за това ,можеш да хванеш една шкурка 180-220 и да минеш изцяло стените(леко) .... и да пробваш с още една ръка сатен,това е по-безболезнения вариант,който можеш да опиташ.Другият е грундиране с ГРУНД–БОЯ и гореспоменатите дейности.Разреждането на латекса не ти е проблема :) Успех
Panzer - специалист
благодаря за отговорите. Минах стените с грунд праймер, но много груба повърхност се получи и днес трябваше да го заградя с шкурка. Скоро ще го мина с боя и ще пиша за резултата.

Тема "проблем с латекс декоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: