Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
aiako - специалист
Здравейте, имам да боядисам къща с фасада ~ 60/70 м2 .
Имам доста хидратна вар напоена с вода в консистенцията на цедено кисело мляко :-D
С какво да я забъркам така че да става за боядисване на открито ?
rositodor - специалист
Смесва се с вода,че като вдигнеш четката да не капе,но и да може да се боядисва...демек на око.
imegogo - специалист
хубаво е да се сложи и малко оксидна боя най-разпространена е синя за тази цел,но има и други цветове,ако не сложиш вместо да белее,само с вар жълтее
rositodor - специалист
imegogo написа:
хубаво е да се сложи и малко оксидна боя най-разпространена е синя за тази цел,но има и други цветове,ако не сложиш вместо да белее,само с вар жълтее

За да се белее повече се слага карбидна каша към варта(карбидната каша се получава при намокряне на калциев карбид,той започва да пуши-отделя ацетилен, и остатъка от това е тази каша)при мазане отначало синее но след време изчезва и става доста бяло.Използва се още когато е опушено от печката и ако е само с вар ще трябва да се повтаря много пъти,и пак ще се жълтее.
lov - майстор
Карбидната каша си е най-обикновенна вар. И само митове и легенди че става по бяло. Да не говорим че отдавна почти никой не ползва ацетиленови генератори и карат само на бутилки и ще му е много зор да намери. За оксидните бои това са цинков или титанов окис. На скоро ми се наложи да
диря първото и се оказа че вече никой не продава.Та за титановия окис направо забрави. Малко синя оксидна боя наистина върши работа.
Иначе проблема ще ти е как да фиксираш боята на края. На старите начини са със боза,захарен разтвор та сестигне до олио. Успешно става и с Ц200 но вероятно и с накой дълбоко проникващ грунд ще ти свърши работя.
VLADO66 - майстор
Има фискатори,мисля че Сика правеше такъв,само че цената ще удари ако не се боядиса с вар а с фасаден латекс.Може за се направят проби с С 200 при различни съотношения на малки участъци.
lov - майстор
С Ц200 става правил съм го не еднократно 1кг на 20 литра вода. Гаражната ми клетка е така правена преди 20 години и още държи. Е някъде се е налюпила варта но това стана още в началото защото ме домързя да я измия. И причината е кофражното масло.

Тема "Рецепта за фасадна варова боя." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: