Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Ситуацията: След зверски теч от съседи, правих измазване/боядисване таван и стени в стаята. И си рекох, що пък да не освежа и паркета, така и така съм разтурил цялата стая.

Паркетът: Лакиран преди 10 години, с лак Маршал, паркетът е в перфектно състояние, само гланцът се е оматил. Даже местениците през годините на столове, маси, тежки мебели не са успели да го надраскат - виждат се леки следи от деформация по повърхността на самия паркет, но лакът е непокътнат!

Новото лакиране: След старателно измитане, изтриване с влажен парцал, майсторът нанесе лак Маршал-гланц 2 ръце, през 16 часа разстояние помежду им. Оставих лака да изсъхне/хване в продължение на 7 (седем!) дни преди да започна обратно нанасяне на мебелите/багажа.

Проблемът: Новият лак е с изключителна ниска здравина. Само едно приплъзгване на офис стола ми на колелца беше достатъчно да образува бразди, които се отлепиха като мехури.
А като почнах да го отлепвам и с нокти, направо онемях. Парчета от по 2-3 см2 до цели педи. Бели се като целофан от кутия бонбони. При това целофанът е по-здрав от този лак.
Хванах една мека четка за дрехи !! и успях за 1 час да изтъркам от него ~2 м2. Разбира се старият лак отдолу даже и не усети четката ...

Въпросите ми към експертите тук:
1. От технологична гледна точка, допустимо ли е нанасянето на нов лак върху стар многогодишен лак?
2. Ако №1 е ДА, то каква би могла да е причината новият лак да не хване?
3. Ако №1 е НЕ, то трябва ли да се изцикли първо стария лак, преди нанасяне на нов? Погледнато реалистично старият лак ще издържи сигурно още 10 години, заслужава ли си тогава цикленето на здравия стар лак?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
1. От технологична гледна точка, допустимо ли е нанасянето на нов лак върху стар многогодишен лак?
2. Ако №1 е ДА, то каква би могла да е причината новият лак да не хване?
3. Ако №1 е НЕ, то трябва ли да се изцикли първо стария лак, преди нанасяне на нов? Погледнато реалистично старият лак ще издържи сигурно още 10 години, заслужава ли си тогава цикленето на здравия стар лак?
1. Да
2. Технологична е причината
3. Цикли се, за да се отстрани повредения лак
toni_g79 - специалист
"Майстора" е трябвало да матира с шкурка преди нанасянето.После с разредител да се забърше пода и после нанасяне.Предполагам ,че и още малко време му е трябвало да изсъхне напълно :))
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да, шлайфане, обезмасляване и лакиране. Ако не е правено така и ако е разреден и лака...
7 дена е съхнал
Благодаря за споделената информация.
И както се казва "всяко лошо за добро" - уникално лошото покритие ми помогна да измета всичкия лак с 99.5% успех.

Тема "Паркет, лак върху лак?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: