Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
fade - специалист
Привет,

Ремонтирам селска къща, като стените са на места със старата мазилка, на места кърпени от майстор с варов разтвор+цимент, дричкосани и изравнени с по-ситно пресят разтвор.
Част от мазилката е правена ранна есен, част - сега, след нова година.
Харева ми как стои грапаво, бих го боядисал директно, но се колебая - главно заради влагоотделянето, което все още продължава. Отделно се чудя дали няма да се виждат разликите между кръпките и старата мазилка.

Намерих в нета baumit_Fill Primer, грунд, с който мисля да пробвам, но не съм убеден дали го произвеждат - не намирам цени. Дават го по описание, че и запълвал пукнатини ...

Друг вариант е да мина на вариант шпакловка - получих съвет да "играя" с теракол, който щял да ми даде малко грапавост, каквато търся, но не съм убеден след прочетени мнения, че е ок с него, и се чудя дали няма да ми затвори влага?

И като крайно покритие дали да търся бои на варова основа?

Как да постъпя според вас? Луднах да чета, и само се обърквам от прочетеното :cry:
toni_g79 - специалист
Като искаш да ти е еднакво "грапаво" викни някой да ти сложи 2 ръце теракол,да го изпердаши ,остави го да изсъхне и боядисваш.Какво го мислиш толкова.... :)

Тема "Шпакловка+грунд+боя въпроси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: