• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Supercoooooool - специалист
Здравейте,

Имам следния проблем. Купих си цветарник от Ikea - снежно бял. В описанието пишеше, че е за вътрешна употреба, но имам столове от тях в същия цвят и на вид същата боя и са за въшна употреба та се заблудих и го оставих малко навън на дъжда и веднага се понаду. След като изсъхна се оправи, но искам да го импрегнирам, за да мога да го ползвам за навън. Не съм много на ти с нещата и ходих да вземам импрегнираш лак, но въпреки че беше описан като прозрачен има леко кафеникав нюанс - явно е за импрегниране на небоядисани повърхности.

Може ли някой да ми препоръча продукт, с който да боядисам или импрегнирам цветарника, за да издържа на дъжд на терасата, но да не променя снежно белия му цвят. Кое е по-добре - пребоядисване със специална боя за въшни условия или само импрегниране върху сегашната бяла боя.

Ето самия продукт - http://www.ikea.bg/home-decoration/Plan ... 582/37713/
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не можеш да импрегнираш вече боядисано нещо!
Supercoooooool - специалист
Добре, тогава оставя вариантът да сложа боя за външна употреба отгоре или и това не е опция и трябва да се шлайфа сегашната до дървената повърхност и тогава да се нанася каквото и да е?
EDI - майстор
Щом веднъж се е надул, значи слоя е подкожушен и каквото и да сложиш отгоре, винаги при влага ще се подува.Ако го преживееш това подуване-спадане, направо боядисвай с боя за външна употреба, ама дали ще хване боята, божа работа, не се знае с боя на каква основа е фабричното боядисване.Пише акрилна, ама дали е така, само шведите знаят.Варианта е премахване на покритието до чисто, ама като гледам формата, иска разглобяване и много игра.Можеш да премахнеш само подкожушеното и да боядисаш, ама ще има язва на мястото с премахната боя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Букът каквото и да го глезиш, си пие вода щом я срещне. MDF на вън под каквото и да е покритие също тц, Сега погледнах изделието, ма четете, бе хора
EDI - майстор
Материалите ясни :lol: .Аз първо не бих си купил от ИКЕА нищо, ама колегата вече си го е взел.Да не хвърля 100 лева бадева, може да опита, така и така нещата са поели към преправяне.
Supercoooooool - специалист
С една дума е обречен да прогние или може да изкара 1-2 години..вече сме го купили и няма как да го върнем защото се разду леко та какво според вас е най-оптималното - ошлайфане до дърво, някаква боя за външна и молитви към шефа горе за по-малко дъжд това лято :)
EDI - майстор
Най-оптималното е боя и молба :lol: .Ако ти се шлайфа цялото изделие, би следвало да го разглобиш, ама после я го сглобиш добре, я не, особено при сглобките дърво МДФ, 100% са на лепило и МДФ-а ще се изкърти.Махни подутото, удари му една боя и го сложи го някъде, където няма да го вали директно, иначе си е пътник.Може да изкара година-две, ама никой не може да каже.
Supercoooooool - специалист
последно питане - някаква препоръка за марка/модел боя за тази цел и/или магазин в София, където мога да я закупя?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Харесвам Икеа дизайна пък :-) Връзва с почти всичко. Имат яки библиотеки. Чаршафите ми са Икеа и ще са без промяна и за внуците (ебаси)
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на градинска мебел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: