Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
sean-john - специалист
Здравейте искам да ви попитам за съвет,в момента правя пергола и гредите съм ги минал 3 ръце с лазурен лак БЕТЕК,обаче под перголата ще правя мебели от европалети и незнам как да процедирам с тях...в началото бях замислил да ги лакирам и тях със същия лак както и перголата,обаче се чудя дали има по удачен вариант,примерно алкидна боя(има различни цветове,а не само нюансите на дървото и мога да си ги боядисам примерно сини).Както се предполага всичко ще е изложено на всички метереологични условия по нашите ширини... Интересува ме с какво мога да ги боядисам и да има избор от цветове (не само нюански както лак-а) и да се предпазят от влагата и дъждовете,търся по евтин вариант.Благодаря!
rositodor - специалист
Значи за предпазване на дървото-преди всичко което ще правиш мини ги с безир,после можеш да лакираш или да боядисваш.Макар че според мен да ги боядисваш с блажна боя никак няма да изглежда добре :? остави дървото в естествен цвят,най-добре само безир и лак,от безира ще стане малко по кафяво,и ще се виждат шарките на самото дърво... :partyman:

P.S Ако настояваш да ги боядисваш,ацетоновата боя е по-издръжлива от алкидната,но не знам дали няма да се случи нещо с дървото. :?:
EDI - майстор
Преди всичко идеално шлайфане на повърхностите, което си е зор за палетна мебел :lol: .После ако искаш боя, ползвай акрилатна боя, има много на пазара - СОКРАТЕС, МЕГАХИМ и други.
sean-john - специалист
Аз съм си купил в повече от импрегнанта и лак-а за гредите,лак-а е тъмен дъб и ми харесва,но за самите палети ми се иска каточели да са друг цвят,а не "дървен"...сега ще разгледам тази акрилатна боя,а иначе за шлайфането съм наясно с това :mrgreen:
sean-john - специалист
Така като гледам май си оставам на варианта с алкидна боя... 2 пъти по евтина е и масово снимките които гледах на палети,са боядисани бяло и ми хареса как изглежда.Ще се консултирам и в специализиран магазин за бои,но май това ще остане (определяща е цената).Благодаря за отговорите!

Тема "Боядисване/лакиране на палети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: