Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Може ли някой да помогне по следния проблем: Изциклиха ми паркета в едната стая и майстора препоръча лакиране с яхтен лак на Леко с UV защита-3ръце. Направено- но покритието от този лак е много меко въпреки че минаха около 7дни от третото нанасяне.
1. Може ли това да се оправи по някакъв начин и как
2. С какво да лакирам другата стая за да нямам този проблем, т.е. да не се драска паркета, да не се влияе от намокряне и по възможност да има гланц.
EDI - майстор
Сега накарай мастора да ти изцикли наново паркета, да махне това, дето те е посъветвал да сложиш, защото вината е в неговия умен мозък.То бива експерименти, ама да ползваш "яхтен" лак на под и то български, това не го разбирам.Дори и на мен, като "дърт експериментатор" :lol: не може да ми мине през акъла да ползвам където и да било яхтен лак, да не говорим за пода.Използвай лак за паркет, той си е точно за тази работа - има си твърдост и износоустойчивост.За конкретен вид лак вече е въпрос на бюджет - има и по 10 лева литъра, има и по 40.Има български полиуретанови еднокомпонентни, например добър е ЛУРЕТАН УР 201 на ЛАКПРОМ идва към 9-10 лева литъра, ползвал съм го, добър е и на ниска цена.Има същите еднокомпонентни лакове на много други производители, има и двукомпонентни.Паркетаджиите въ форума сигурно ще се включат с конкретна марка.
Salvador - специалист
Яхтеният лак е устойчив на влага, слънце, соли, буби...той за това се казва "яхтен". Лакирал съм градински пейки с такъв, пейките от най-обикновен чам и изкара три години навън преди да започне да се люпи тук-там.
Но твърдост...няма. Просто не е за това.
Chefo77 - майстор
Аз много отдавна се отказах да споря с т.нар. експерти на тема "Употреба на яхтения лак като перфектен евтин заместител на паркетния такъв".
Еди е дал отговора - който Ви е посъветвал да го направите така, нека да си обере плодовете. Няма друг начин, или поне аз не зная друг начин. Ще му се вземе здравето и ще се бръкне много дълбоко за шкурки (да не сте посмели да му ги платите), но да се надяваме, че втори път няма да препоръча такава глупост.
Допълнение: Паркетът НЕ е препоръчително да се мокри, без значение с какво е обработен.
Trakehner1 - специалист
Подовете вкъщи ги направих с една ръка яхтен лак Levis ( всъщност, ползвах го заради байца в него ) и отгоре две ръце паркетен лак Synteco. Не знам коя година е вече, не са мръднали и не виждам признаци да се случи това. Паркета го мокря, основно като излизам от банята, никакъв проблем, водата стои отгоре докато не се изпари или попия с нещо. Въпреки това, същият лак на Levis, но без байц, ползвах за едни озвучителни тела преди време - става твърд като камък и абсолютно недраскаем, може би компонентната база е по-различна от тези, за които говорите. А Леко ползвах веднъж през живота си и за последно, след това още два дни шкурене за сваляне на лайното на Оргахим и след това с Cetol нещата станаха.

Тема "лакиране на циклен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: