Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте.
Започнала съм един ремонт...и се нагърбих със задачата да оправя старата дървена дограма.
Първото което направих е сваляне на блажната боя с пистолет за горещ въздух.След това с лентов шлайф до достигането до хубавото дърво. Идеята ми е накрая да бъде лакирано...и тук идват въпросите ми. Каква е технологията ? Нанася ли се нещо друго преди избрания лак ? И какъв трябва да е този лак ? Въпросната дограма е външна, т.е е изложена на слънце, дъжд сняг и т.н. Интересуват ме всички подробности, които трябва да знам за да мога да го направя хубаво. Извинявам се предварително ако нещо не съм обяснила както трябва, но съм жена и съм толкова боса в тези неща... :-D

Прикачен файл

20150606_175353.jpg
toni_g79 - специалист
На две ръце от външната страна :wink:

Прикачен файл

mbfQjHfmdZbM2Sey2tvBxSQ.jpg
mbfQjHfmdZbM2Sey2tvBxSQ.jpg (13.54 KиБ) Видяна 3247 пъти
Kasap - специалист
Бих го импрегнирал с горещ безир преди това.
toni_g79 - специалист
Не бих го препоръчал"безира" :!:
Защо За и защо Против безира ?
toni_g79 - специалист
Преведи си какво означава woodstain ,и ще разбереш!
EDI - майстор
Вече е като 6 от тото да уцелиш наистина ленен безир, а и със съвременните лакове не се налага предварителна обработка.
Aneta K. - помощник
Ние преди имахме дървена дограма, която също бе подложена на освежаване в един момент. Та използвахме преди лака безир и то 2 ръце.
VLADO66 - майстор
Стига с тоя безир.Лака ако е на водна основа, се грундира с грунд на водна основа.Иначе съществува вероятност покритието (лака ) да не се свърже с основата или впоследствие да се отлепи и да стане на юфка.

Тема "Стара дървена дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: