• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nikolovvd - майстор
Да не забравяме, че старата и новата боя са от две различни поколения - едната е била с органичен разтворител, а другата е с вода.
Относно шкуренето ще дам един неподходящ, но близък пример.
Когато се боядисва с латекс върху нова гладка шпакловка е задължително да се мине с шкурка, за да не се стича боята, която е също на водна основа.
lov - майстор
То че крайния резултат няма да го разберем със сигурност щото нали бит и претакован не си признават а и дефектите няма да се покажат веднага.
А на цялата тази разправия с откачането и разнасянето му казвам мързел. Толкоз врати за един час без асансьор ще ги смъкна и за още толкова ще ги прешлайфам на сухо в виброшлайфа. Отделно сложена вратата на магаренца или някое маса много по лесно се обработва да не говорим че боядисването и разливането на боята става много по добре а и най въртеливите крайни части стават още по лесно и по добре.
А иначе за касите и една що годе обикновенна прахосмукачка ще свърши работа да хване по голямата част от прахоляка докато се претъркат на ръка. То може и на вода както писа колегата но май въртела и времето идва в повече.
Благодаря на всички за мненията и коментарите. Кръста ме заболя и работата се отлага, поне ще имам доста време да реша как да подходя.
с минимум усилие и време варианта е един , без малко шкурка няма да сане :yawinkle: . аз ползвах 80 само колкото да наруша гланца на старата боя. ползвах като боя MEISTER WEISSLACK , hochweriger schutz und deckanstrich 1.fur innen und aussen 2.blockfest 3. kartz-und stossfest 4. gerushsarm и аз имах осем врати след дълго четене просто попитах в магазина :)отне ми точно 4 дни , за тези дето са като мен неразбиращи не забравяйте че има разлика в четките и валячетата. ако някой иска тази боя предполагам интернет е начина , не съм сигурен дали изобщо я има в бг но с поръчка задължително от немски сайт (не китайски) ще ви свърши работа и ще си спестите маса време за шкурене , което си е чисто самоубийство :tonqe:
lyubohar - майстор
Няма да стане добре без матиране.Ще се бели като филм след време.
Шкурка 80 е малко едра.Ще остават деруги.
Освен това сега е момента да се прогонят луфтовете-дали вратите прилепват
добре на касите.Ползвал съм чамови изрезки,с лепило и стъкларски гвоздеи.
После леко се донабиват(изваждат) и китват.Този филм съм го играл няколко пъти.
Някои врати и сега са перфектни.
Правиш си магаре,или някаква стара маса.Боядисвал съм с малко мече-диам.около 20-30мм.
С къс косъм.
Става почти като с пистолет.Но вратите са обикновени без орнаменти.
Махаш всички дръжки на бравите.
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: