Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
niki292002 - специалист
Здравейте, наскоро се преместихме (година и половина) и секцията започна да ме дразни и за това искам да я пребоядисам. После ще постна снимки, Покритието не прилича на дърво или лак. Прилича на нещо залепено, но твърдо.
caribi - специалист
Дай снимки, така какво да ти кажат хората???
niki292002 - специалист
Ето снимка:
Изображение
На мен ми прилича на някакво фолио и ако е, мога ли да го разкарам, да разкарам тази брава в момента и тези линий и да стане като нова секция ? :) С удоволствие бих ги разкарал, но нямам пари за нови. :(
iliya_i - майстор
niki292002 написа:
На мен ми прилича на някакво фолио и ако е, мога ли да го разкарам, да разкарам тази брава в момента и тези линий и да стане като нова секция ? :) С удоволствие бих ги разкарал, но нямам пари за нови. :(
И като махнеш фолиото, какво очакваш да излезе под него? Голо ПДЧ, при това грапаво. И като му теглиш една боя, едва ли ще ти хареса повече от сега. Като нямаш пари за нова секция, помисли само за смяна на вратите с нови. Корпусите - старите.
niki292002 - специалист
Ако е фолио, няма да е боя, а друго фолио. (ако има такова)
iliya_i - майстор
niki292002 написа:
Ако е фолио, няма да е боя, а друго фолио. (ако има такова)
Има.

http://www.e-domko.bg/products/12-samoz ... folio.html

http://www.tonibad.com/category/produkt ... og/5-folio

Но тънкостта е в залепването - да не останат мехури въздух.
Не е необходимо да сваляш старото, ако е добре залепено. може нараво върху него. Но си помисли и за кантове (странично на плоскостите) които ще подхождат на новото фолио. Тях трябва да свалиш.
niki292002 - специалист
Много е скъпо на метър. Знаете ли място, от където да купя няколко ролки, защото има много да лепя.
Svetoslavoff1 - майстор
Това с лепенето си е пипкава работа с неясен резултат, но в духа на форума що да не опиташ...Аз правих преди време на една врата и затова съм малко скептичен. По ми допада варианта, който и iliya_i малко по-нагоре е посочил - смяна само на вратичките и при желание дръжките по тях. При подходящ избор на плоскости/цвят може да се постигне доста по-добра визия.
Успех!

Тема "Пребоядисване на много стара секция." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: