Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
emosms - специалист
Сигурно е пълно с такива теми, извинявам се ако влизам досадно с моите проблеми :).

Значи, по между другите задачки боядисвам една стена шести път.
Първо щеше да е само тя, после и съседната стеничка, че оригиналната боя свърши.
Стената беше перфектно боядисана, но аз помислих върху разпределението и реших, че ще имам контакти и кабели точно където искам - къртих прекарвах и закърпих.

Основния проблем е, че отсичането ми стои по-тъмно, а боядисваното с валяк избелява.
Има тук таме и следи на боядисаното с валяк.
Не съм никакъв спец в боядисването, доста размазвам и повтарям с изсъхващ валяк, за да залича следите между редовете на валяка.

Използвам евтина боя кастело и оцветител китфорт.
Преди години боядисвах цял апартамент, същата боя и български оцветители.
3 цвята станаха идеално, единия от цветовете беше по наситен и имах проблеми.
Не стана супер равномерно, но поне на отсичането май се сливаше добре.

По-добре стана всеки случай от резултатите сега. (забравих да снимам)
Боята е боровинково лилава, наситена. Последния път пробвах с по-светъл тон, забърках боя за 2 ръце и половина.
Цвета по-светъл ми харесва повече, но същия проблем.

К'во да правя? Освен вариант да си викна бояджия за 17/20 м2, за който все повече се замислям.

Намерете препоръчани майстори, които владеят всички тънкости при боядисване с латекс!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Опиши как го правиш. Подробно
1. влизам в стаята
2. почесвам се
3. отварям баката боя
4...
toni_g79 - специалист
Наситен цвят и евтина боя,хич не се понасят.За тези квадрати да беше взел една кофичка хубав оцветен латекс,да ги нямаш тези "кахъри".
emosms - специалист
n_a написа:
Опиши как го правиш. Подробно
1. влизам в стаята
2. почесвам се
3. отварям баката боя
4...
Коя ръка да опиша??

След третата, вече забелязах, че ползвам някакъв ошмулен малък валяк, който се намира из торбите, и си взех нормален.
С него боядисвах локално шпакловани кръпки - една резедава и една друга боя, и кръпките се сляха идеално останалата стена.
Личи като се вгледаш от шпакловането, че има нещо, като цвят е абсолютно еднакво.

Сега е - 25 см, 12 мм (май) дебел 'пух', мек такъв, за латекс ваничка и още една четчица, по фина.
После, почнах от отсичането и боядисах непосредствено след това.
Предния път боядисах, но отсичането го правих на другия ден, трябваше да тръгвам.

На камък ударих и с една отровно жълта боя, която прозира невероятно върху кръпката. Ползвах си 'оригиналната'.
Там 100 % тапет ще е. За по интересно.

Боядисването е нещо, към което винаги се отнасям пренебрежително, понякога става от ряз, но винаги има нещо което да ти скъса нервите.
Предпочитам да работя с къртач, тесла, или да монтирам разни неща с винтчета :D.
Абе, гадна работа е, не я обичам. Цапа и прави нервна обстановката, баш накрая.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За какво ти писах 1. 2. 3....
Урбулясник такъв
Начи. Лазурната (прозрачнееща) боя, дето не ти покрива, я пишеш в графата "грешна покупка" и друг път внимаваш, да бъркаш цветове с плътна основа. Тази е за бояджия класи над тебе. Другото си го схаванал май. Първо отсичаш*, веднага след това, на мокро, боядисваш. Максимало близко до отсеченото с четка. Хубав инструмент - голям, космат валяк.
И .... боядисвай с боя. Със сух валяк нищо не изравняваш, само си осигуряваш още една ръка работа

Когато правиш нещо с нежелание, не се получава. Мисля, че не си струва

* отсичаш на по-широка лента, да имаш място за преливане
emosms - специалист
Благодаря :).
Жълтата боя май наистина пише прозрачна или полупрозрачна база на кутията. Не съм я купувал, беше остатък, и то доста.

Ta оригиналната боя е тонирана, на оргахим (леко). Мога да взема от бриколаж.
За базата (прозрачна, непрозрачна), не знам кво слагат там. Оригиналната със сигурност не е от бриколаж.

Да грундирам ли каквото съм плескал досега, преди нова ръка?
emosms - специалист
Още се чудя дали да грундирам за всеки случай, и каква боя да избера.
Пастело/Кастело, цветните, ОК ли са?
шоп - майстор
Вземи си Дулукс и на два слоя си готов( при светли и ненаситени тонове и една ръка покрива!!!). Нека ти я оцветят машинно. Ще работиш и пееш. Аз от латекси не правя икономии, защото ще ми излезе накрая двойно по-скъпо.
Успехи!
emosms - специалист
Ами вчера го грундирах. Сега пак спорове за цвета на боята.
Мен почти не ме интересува вече, освен че искам да е приключено.
Няма да си правя експерименти да оцветявам.
Дулукс не знам къде има, единия от вариантите е да ми тонират оригиналната боя по кода, Леко.

Тая задача е със седмици назад по график и има други съвсем различни които чакат.
С толкова негативизъм си е риск да хващам валяка, ще го наплескам със злоба, колкото да ми се махне от главата :D
шоп - майстор
Дулукс се продава и в Бриколаж, Практикер, Хоуммакс и на много други места. Латекса левис е също много добър.

Тема "Тънкости при боядисване с латекс - отсичане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: