Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
emosms - специалист
Dulux е доста скъпа и на силиконова основа.
За последното мернах, че имало още по-големи тънкости в нанасянето от акрилатните бои.
Не искам да си правя експерименти със скъпа боя.

За тонираната на леко ми искат 10 лв на литър, щото цената на етикета била само за 'БАЗАТА'.
Гаранция дали ще стане с една ръка няма.
След това пояснение по цената, напук взех 5 кила оргахим мефисто, люляк и започнах да плескам.
Този път като че ли нанасяното с четката избелява както мазаното с валяк, но не навсякъде.

Скъпата боя побелява ли при изсъхване?

При отсичане с четка, понеже маже по-гъсто от валяк, не трябва ли да разреждам боята???
Не помня как го правих като боядисвах цял апартамент с Кастело и оцветители.
nikolov333 - майстор
Според мене, няма такава боя дето покрива на една ръка. Направих две шлайфания на цялата боя у нас след двама пишман майстори та стигнах до няколко извода. Най-важното при боядисването е добрата подготовка на основата..от там идват най-големите проблеми, особено ако грундираш с не-добре разреден грунд. После проблема е с избора на боя.. Прав си за тънкостите при акрилатните бои и смятам че е най-добре да се купува готов цвят а не тониран..аз съм доволен от Боро а Дулукс (има и мат и сатен)...(Левис само ако намериш майстор, които е работил с него) и най-важното е, колко да се разреди боята и с какъв валяк се разнася най-добре. Това става или с много практика или опитно с проби и задължително добре да се разбърква и прецежда боята, особено когато е тонирана, за да няма различни отенъци след изсъхването. С четката по ъглите трябва да се внимава да не остават чертите от космите и да не натрупва боя, което става когато е гъста и я оставиш да "дръпне" преди да минеш с валяка..аз лично минавах с най-малкия 7-8 см.валяк, веднага след четката по ъглите за да "изглади" чертите от космите и веднага минавам с големия валяк преди да е дръпнало. Отсичането до тавана го правих с хартиено тиксо, но там работата е още по-тънка и с много чалъми а на ъглите и на стените не ми се е налагало да отсичам :drinkers:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз покривам с една ръка. Техника и подготовка на основата
За силиконовия латекс имам много резерви. Малко опит имам и е негативен. Идеално покритие прави, но основата никога никога никога не е идеална и всеки косъм си личи. И върху нея нищичко не хваща. Това може и да е пл+с, не минус
Винаги ми е някак смешно, човек който не умее да боядисва, като закупува скъпа боя....
nikolov333 - майстор
n_a написа:
Аз покривам с една ръка. Техника и подготовка на основата
За силиконовия латекс имам много резерви. Малко опит имам и е негативен. Идеално покритие прави, но основата никога никога никога не е идеална и всеки косъм си личи. И върху нея нищичко не хваща. Това може и да е пл+с, не минус
Винаги ми е някак смешно, човек който не умее да боядисва, като закупува скъпа боя....
Точно там е най-голямата заблуда...мислят че със скъпата боя се боядисва лесно и я купуват заради това..:idea:
toni_g79 - специалист
Естествено,че с хубав латекс се боядисва по-лесно,пък и финишния слой е перфектен.Как можете са твърдите,че е еднакво боядисването нз.Евтините латекси както ги нанесеш така съхнат,без грам "рапъвене",а някои имат и отвратително разстилане.....да не говорим за тъмните цветове-разликата в нюансите по ъглите,дори и при нанасяне без да е изсъхнало отсичането,и за невъзможността да правиш поправки след като си свършил,както и нулевото разнасяне и съхнене на ръбовете на валяка още преди да си успял да направиш и два тигела :-D ..... Който твърди,че е еднакво боядисването да хване да боядиса с Ойкос или Бенджамин Муур(примерно) и пак да пише.....
Как може да се сравнява примерно Ойкос с Кастело да речем :?
VLADO66 - майстор
Не се разпъват защото имат повече пълнители ,вода и малко смола.Като се боядиса стоят сухи,почти като постно,оттам и идва почти нулевата възможност за поправки-новия слой си личи къде е заради пълнителите.
nikolov333 - майстор
Да бе toni_g79 за Ойкос съм съгласен..имам предвид майстори и хора които не са боядисвали и си купуват Левис, защото смятат че ще се разнесе сама..Та единия бояджия ми хвалеше Левис, ама кво ла..но нахлепа не е истина..За всичко е нужен опит и познания и в боядисването има най-много тънкости. Аз лично съм "горял" два пъти от професионални бояджии с много опит.. та ми се наложи да усвоявам знания по най-трудния начин.. Първо плащаш две торби пари, после разваляш и накрая си го правиш сам! :axe:
Spokoiniq - майстор
Да не отварям тема се включвам с въпрос тук.нагоре колага писа, че евтина кофти боя не търпи поправки.Наскоро боядисвах на тъста коридор с готов цвят на Леко, бадем, не е най-наситения.Местене на мебели и багаж и се наложи да закърпя на две места.Поправката не личи откъм структура на повърхността(като по-гладко петно), но цвета "избеля" на поправката, видимо под определен ъгъл.Мързи ме да пребоядисвам шибаната стена, но бих чул съвет защо се е получило и как да се избегне.Латекса е от същата кутия, разлика от три-четири дни в нанасянето, и двата пъти е разбъркан щателно с бъркалка и тн...
nikolov333 - майстор
Според мене е от гъстотата...даже и малко вода може да я разреди и при съхненето светлее..
toni_g79 - специалист
Spokoiniq написа:
Да не отварям тема се включвам с въпрос тук.нагоре колага писа, че евтина кофти боя не търпи поправки.Наскоро боядисвах на тъста коридор с готов цвят на Леко, бадем, не е най-наситения.Местене на мебели и багаж и се наложи да закърпя на две места.Поправката не личи откъм структура на повърхността(като по-гладко петно), но цвета "избеля" на поправката, видимо под определен ъгъл.Мързи ме да пребоядисвам шибаната стена, но бих чул съвет защо се е получило и как да се избегне.Латекса е от същата кутия, разлика от три-четири дни в нанасянето, и двата пъти е разбъркан щателно с бъркалка и тн...
Това им е тъпото на бг латексите,общо взето нищо не можеш да направиш.Опитай хубаво да разбъркаш латекса и после с малко валяче мини два пъти местото.... и се надявай че ще стане.Не е причината във водата ,и аз нз от какво е точно,предполагам нещо оцветителите..... както и да е,това можеш да опиташ....

Тема "Тънкости при боядисване с латекс - отсичане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: