Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nikolov333 - майстор
Ако не си добавял вода в боята..все пак опитай и да подсушиш хубаво валячето..да няма вода по него и разнеси малко боя на парче гипс картон преди да започнеш да боядисваш..да се напои с боя все едно си боядисвал стената, за да да не е нито много, нито малко боята по него..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
....и се наложи да закърпя на две места.Поправката не личи откъм структура на повърхността(като по-гладко петно), но цвета "избеля" на поправката, видимо под определен ъгъл....
Каква кръпка? Грундира ли?
emosms - специалист
n_a написа:
....и се наложи да закърпя на две места.Поправката не личи откъм структура на повърхността(като по-гладко петно), но цвета "избеля" на поправката, видимо под определен ъгъл....
Каква кръпка? Грундира ли?
Някъде грундирах, някъде не грундирах.... Все тая.
С единия цвят боя мацвам и се слива, няма проблем. С друг цвят, пак тонирана боя, Леко, НЕ СТАВА !!!!!!!!!!!
Трябва да мажеш цялата стена, с равномерни движения, на отсичането с един трик го докарах прилично - топвам четката във водичка с разредена боя, за да се разнесе равномерно и не гъсто.


Боядисването, мамата си ***...
От всичко, което правих като довършителни работи, ми отне най много време.

За пръв път слагах плочки на стена, сам, проектирах и с помощта на приятел, дето е бачкал такова, направихме гардероб с плъзгащи врати, преправях си ел и вик, слагах си кенеф за пръв път в живота, демонтирах и монтирах друга врата за пръв път в живота.. шпакловах (не зле), с мрежа, без мрежа....

Но .... боядисването МАЙКАТА СИ Е***ЛО, ЕЙЙЙ !!!!! Скъса ми нервите. Правиш нещо и нищо не става.

С Мефистото, поради НЕРАВНОМЕРНИ движения на валяка, от нерви да боядисвам същата стена за десети път, отсичането го направих и не личи, но част от стената си личи леко валяка. Най-евтината боя.
Напролет може пак да я мина, че нямам пари да си купя диван по мерак за въпросното помещение с въпросната стена, и не бързам... Мефистото, където съм го докарал....., покри ИДЕАЛНО, от една ръка.

Другата боя, както споменах, е тонирана на Леко, 10 лв литър. Т.е. не е кой знае каква боя, но не е и от най евтината боя.
За мен, като небояджия, логика НЯМА !!!. Т.е. има донякъде:
- с зелена, резедава боя - мацваш нова върху стара, само локално и се слива :D
- с лилава боя - НЕ СТАВА.
- т.е., не боядисвайте с ЛИЛАВА боя :D :D, много е трудно
- жълтата боя - прозира и си плаче за тапет
- една оранжева също кърпих - ПОЧТИ се слива. Пак е Леко, тонирана, същата.
Значи, нещо ще е от цвета.

п.п. Цената на квадрат за боядисване не е висока, но квадратите се събират. Определено си скъсах нервите и изхабих маса време, но до другия път като трябва да се боядисва, сигурно ще съм забравил. А и всеки път като правя нещо се изненадвам, че ми отнема три пъти повече време (поне) от колкото си мисля, и всеки път това ме учудва, и пак се занимавам сам да правя разни неща...
Така че, с този роман искам да ви обясня, как боядисването е НАЙ_ГОМНЯНАТА и смотана работа (наистина ми скъса нервите), но въпреки това, пак ще го правя някой път :D.
Ето, сега монтирах мебели, надрах яко една друга стена.....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
БОже ГОсподи!
nbr - специалист
За да не отварям нова тема ще посъживя тази. Прочетох доста теми из форума по темата, но да си излея и аз мъката. Явно не ме бива особено в боядисването. Правя ремонт сам(!@(!@??@) в едната стая. Шпаклована е с Кнауф(Шийтрок) Финитура, та е гладичка. Латекса е Леко Интерин. Боядисах и още 2 тавана, който са евентуално шпакловани преди 30 години и са си силно релефни, но засега само ги освежих поради теч и пожълтяване.
Та проблема е с гладкия таван. Боядисвам с микрофибърен валяк с дължина на косъма 8-9мм. При първата ръка тук там си личеше къде съм застъпвал при боядисването. При втората ръка като че ли стана по-зле положението. При другите 2 тавана проблема не се забелязва. Може би, защото таваните са по малки, а може и светлината да играе роля.
Та как боядисвам. Топя валяка и го изцеждам във ваничка, боядисвам дължина около метър и разнасям хубаво и настрани и покривам 2-3 ширини на валяка. Топя, изцеждам, застъпвам последната ширина и правя пак 2-3 ширини. После размазвам до началото на боядисваното. Премествам си столчето малко, застъпвам 1 ширина, размазвам латекса и се връщам назад докъдето стига ръката. Стигам до края на стената и се връщам в началото с идеята да застъпя преди да е изсъхнало. Та според мен, където ми е застъпването стават петна и като поразгледам по-отблизо латекса там е по-грапав. Струва ми се, че дръпва бързо и като размазвам назад само го награпявам... Прилагам снимки и моля за помощ и коментар как да продължа...
Прикачен файл:
IMG_20170123_115709.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170123_115716.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170123_115747.jpg
nikolov333 - майстор
Изглежда ми като проблем с основата или грундирането, макар че на снимката много не си личи...Ако стават линии където застъпваш проблема е с разнасянето или с гъстотата на боята. Колко дебел слой е Шиитрока, да не сте го прешлайвали прекалено и ако е бил тънък да се е оголил долния слой под него?
EDI - майстор
Смени си латекса.Вземи си ХРОТЕКС, не е много скъп и удари още една ръка отгоре.
Pooh - майстор
Не разнасяте хубаво латекса и за това се напластява на места. Кратък стаж, при някой бояджия - ще ви научи КАК точно се отсича, търкаля, облепя и т.н. "простички операции" при боядисването. :wink:
Малко като със шпакловката е работата - "Разбъркваш материал, нанасяйки с маламашката - се заглажда повърхността с умерен натиск под ъгъл." ... уж простичко звучи, но нещо няма изобилие от самоуки шпакловчици ... :?
nbr - специалист
Проблема ми се струва на застъпването и явно не се справям нещо с доброто разнасяне или продължавам да разнасям където вече е дръпнал леко и става мазало... Латекса ми се вижда гъст, но пише че се разрежда с вода до 5%. Разредил съм го 2-3%.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Каква е боята, каква е температурата в стаята... валякът ти ми се струва с твърде къс косъм
... Предполагам, че боядисваш твърде бавно, с твърде малко боя
Къде топваш боята, каква е тази ваничка, в която изцеждаш, как изцеждаш?

Прикачен файл

ваничка.jpg
Боята се сипва във ваничката, топваш валяка, развърташ го в боята, после разтриваш по грапавото наклонено, за да се разнесе боя равномерно по самия валяк. Все едно боядсиваш
ваничка.jpg (12.74 KиБ) Видяна 6270 пъти

Прикачен файл

мече.jpg
Дългокосместото мече по-малко надига вече положената боя. Разбира е, ако не разтриваш без боя.
мече.jpg (16.38 KиБ) Видяна 6270 пъти

Прикачен файл

удължител.jpg
Таван е твърде желателно не със столче, а с удължител. И за стени много помага. Дългото рамо и дистанцията спомагат за равномерния натиск
удължител.jpg (38.05 KиБ) Видяна 6270 пъти

Тема "Тънкости при боядисване с латекс - отсичане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: