Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nikolov333 - майстор
Малко я разреждаш боята и нанасянето и валяка ти не са подходящи за гъсти бои. Според мен ги продават прекалено гъсти тия бои. Разреждането и разнасянето с подходящите валяци са най-големите тънкости в боядисването.. Изгледай и няколко клипчета от youtube..
nbr - специалист
n_a,
Благодаря за включването,
Каква е боята, каква е температурата в стаята
Боята е Леко Интерин, температура 18-20градуса.
Предполагам, че боядисваш твърде бавно, с твърде малко боя
Възможно е да боядисвам бавно. Опитвам се да разстеля боята и може би доста се замотавам с това... Тавана е 12.5кв.м и съм го боядисвал около 40мин за една ръка. Бавно ли е? Времето между двете ръце е над 15ч. За двете ръце съм използвал около 2/3 от 4л боя. Според производителя покривността е "12-14 m2/L за един слой", та съм използвал малко повече от препоръчаното.
Къде топваш боята, каква е тази ваничка, в която изцеждаш, как изцеждаш?
Боята се сипва във ваничката, топваш валяка, развърташ го в боята, после разтриваш по грапавото наклонено, за да се разнесе боя равномерно по самия валяк. Все едно боядсиваш
Ваничката е подобна на тази от снимката(ама червена...) Останалото го правя, както е написано.
Дългокосместото мече по-малко надига вече положената боя. Разбира е, ако не разтриваш без боя.
Имам и по-дългокосмест. Оприличавам го на този, но четох че е за външна употреба. Преди е боядисвано с него и резултата е по-релефна боя.
Таван е твърде желателно не със столче, а с удължител. И за стени много помага. Дългото рамо и дистанцията спомагат за равномерния натиск
Мога и с удължителя да боядисам. Предполагам ще стане по-бързо, а вече започвам да се съмнявам, че мудното ми боядисване е проблема

nikolov333,
Малко я разреждаш боята и валяка и нанасянето ти не са подходящи за гъста боя.. Според мен ги продават прекалено гъсти тия бои. Разреждането и разнасянето с подходящите валяци са най-големите тънкости в боядисването..
И на мен ми се стори прекалено гъста, но не посмях да сипвам повече вода... До колко мога да я разредя?
Няколко дни няма да имам възможност да боядисвам там, та ще имам време за четене и размисъл... Боята ли да разредя или сменя, валяка ли да сменя, по-бързо ли да боядисвам, майстора ли да сменя :axe:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вода изобщо не слагай. Разреждане се налага само в супер горещо лято, когато боята в кофата и ваничката изпарява много вода. На самата боя инак не итрябва разреждане.
Проблемът ти е започнал с това, че не си грундирал, основата е "изпила" водата от боята.... За 40 минути се боядисва цяла стая. Бавен си.
Не натискай, търкаляй валяка. Мини веднъж перпендикулярно на естествения източник на светлина. Боядисвай с 50-60% застъпване - удряш един валяк надолу и нагоре застъпваш следата с повече от половината. С по-къси махове. Топваш в боята и започваш от средата на предното петно..... Минаваш половин петно напред и обръщаш посоката и по посока на светлината минаваш всичко то бояисано... топваш валяка, минаваш още половин петно, връщаш назад и все така. Ако натискаш, валякът се цеди, вдига старата боя и оставя следи с ръбовете си. И пръска. Ако не натискаш... си ОК. С боядисване ще го схванеш
И най-хубавото е, че като изсъхне, боята се опъва :lol:
Та, най-хубавото е, че всъщност това са проблеми само докато са пресни. Не се вторачвай чак болезнено
nikolov333 - майстор
Трудна работа..Ама тя неволята учи.. :yawinkle:
nbr - специалист
Стана работата. Смених валяка, малко по експедитивно с удължителя и изглежда като нов :)
Прикачен файл:
IMG_20170131_102414.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nbr написа:
Стана работата. Смених валяка, малко по експедитивно с удължителя и изглежда като нов :)
Прикачен файл:
IMG_20170131_102414.jpg
:-) Добре дошъл! :-) :partyman:

Тема "Тънкости при боядисване с латекс - отсичане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: