Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте!
Принципно от дълго време чета форума и ми е помогнал много с ремонтите вкъщи, но се натъкнах на проблем за, който не намирам решение. В тази връзка реших най-накрая да се регистрирам във форума и да попитам за съвет.
Та на въпроса направо:
Боядисал съм стените вкъщи с матов латекс, който обаче не е миещ [-( . Искам да "запечатам" някой от стените така, че да не се цапат при докосване или поне да могат да се минат с влажен парцал без това да отмива латекса от стената. Първо се спрях на лак с, който да ги лакирам, но с лак малко или много се получава отблясък и това ме отблъсна от тази идея за сега. Идеята е да си останат матови стените. Сега си мисля за силиконов импрегнатор за камък и мазилки, но не знам дали ще се получи върху латекс. Също си мисля че после няма да може да се пребоядиса ако се наложи. И така оказах се в задънена улица. Знам че има миещи се латекси, но в случая вече боядисването е приключено и не мисля да сменям цвета. За това моля за съвет от хора, които знаят как да постигна желания ефект или са се сблъсквали с подобен проблем :cry:
шоп - майстор
Не откривай наново топлата вода. Не си играй с лакове и импрегнатори. Поговорката, че евтиното излиза скъпо важи. Ще дадеш още пари, а резултата ще е плачевен. Купи си хубав латекс, средно качество и цена да кажем Дулукс и го оцвети машинно като старото покритие, С една ръка ще имаш перфектен резултат.

Разбира се труда ти ще е двоен и троен, цената х 1.5 заради евтината основа, но накрая ще получиш това което търсиш.
Успехи!
Мерси за бързия отговор. Явно това ще е решението :)

Тема "Нужда от съвет за запечатване на латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: