Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Така хал хабер ди нямам от боядисване, но съм решила да боядисвам. До тук разбрах, че трябва да грундирам. Но моята стена не е абсолютно гладка, а леко грапава, на нея има вар или тъй наречената бадана. Сега искам да боядисам с латекс и искам да попитам грунда ще помогне ли и тук за по-добра покривност и какво мече да използвам съсокосместо или с по-дълъг косъм. Също така в кухнята измих стените и тавана много основно с разтвор от вода и обезмаслител, но едни петна от мазнина мисля, защото там е била готварската печка, си стоят, просто нямат махане и искам да знам след грунда и боята ще избият ли пак и как да се отъра от тях? Благодаря :heart:
Hoвoceлckи - майстор
Най-вероятно няма да има проблеми след латекса, макар че не ни казваш какво точно смяташ да ползваш (и като грунд). Лично не съм фен на специалните грундове. Привърженик съм на разредена боя 1/3 за основа (грунд), но при положение, че е почистено не виждам никакъв смисъл. Все пак е важно варта от старото боядисване да не се лющи, да не пуска прахоляк. Не съм профи, но не съм и "профан" в бояджийството :-D Може би някой ще каже нещо по-конкретно?
M(art)o - специалист
Здравей колежке,
Проблеми никакви нямаш!!!
Следователно-
Не ти трябва грунд тук в случая! Просто една хубава марка, както и кофа латекс ти трябват! И едно хубаво мече(валяче), от големите. Предлага се със цедка(решетка) за изцеждане на валяка , след потапяне в кофата с латекса!
А пък петната в кухнята-Взимаш от ония гъбички за кухня, леко напояваш с вода и с дебелата и грубата й част или така нар.-"гъсталака" :mrgreen: натъркваш хубаво петната(без никакви препарати!!!) и после с мечето, натопено с латекса минаваш първо тия "мръсните" петна и участъци по стените и чакаш да изсъхне латекса.
После след това-пак минаваш с мечето, върху петната вече наравно със стената. За по -добро припокриване! :wink:
Но не забравяй, че първо трябва да почнеш тавана, после стените!
Важно е - Скъпия и хубавия латекс!!! Колкото е по-гъст и плътен, толкова по-хубав е!
Успех!
-Марто
wanderer - специалист
тъй като аз си боядисвам в къщи, и смея да твърдя, че съм доста взискателен, относно покривност, отсичане...абе всичко, предлагам моя поглед. като е варова основата ти не си прави експерименти с цел икономии на пари или време, за да не го играеш упражнението два пъти. всеки производител е написал на опаковката основните неща които касаят един средностатистически бояджия. от теб трябва само да ги съблюдаваш. за мазните петна едва ли някой може да ти гарантира. за покривността също. има цветове които в каталога изглеждат добре но не са добре покривни в деиствителност. изискват повече ръце. съвсем наскоро имах същия като твоя случай без мазните петна. в стаята е пушено доста, горяла е печка на твърдо гориво. няма да ти казвам каква шитня беше.... имам и снимка ако искаш да видиш. основа - постна боя жълта. целта беше козметично опресняване в жълто и сиво, възможно най безболелзнено, и да не избие впоследствие мръсотията, положени бяха един слой грунд, след него сивото излезе уникално добре и еднакво, и то върху жълто. буквално на ръка и половина :-D . жълтото, нищо че е върху жълто искаше 4 ръце докато ми хареса. та затова зависи си си от много неща. но заложи на хубави латекси и грундове, точната технология, и половината от успеха ти е сигурен :supz:

Тема "Май имам много проблеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: