Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Fender - специалист
Проблема е следният. Стената е шпаклована със шитрок. След това нанесох грунд на Боро. Ударих една ръка бяло навсякъде. После решихме да направим едната стена цветна. Първа ръка стана добре, но реших да повторя след седмица и се появиха тук таме тъмни и светли ивици. Оставих го така и сега като се пооправи времето взех че му ударих пак една ръка и всичко стана на петна- тъмни, светли, ивици от вяляка, нещата станаха по зле отколкото бяха. Къде може да се крие проблема? Дали защото латекса е престоял, дали нещо валяка или стената не са в ред. Как да го оправя това нещо? С белите стени нямам никакви проблеми.
nikolov333 - майстор
Разреждаш ли боята и как я разбъркваш? :?:
Pooh - майстор
Fender написа:
Къде може да се крие проблема?
В бояджията - явно не става за тая работа :wink:
Fender написа:
Как да го оправя това нещо?
Като си викнете някой запознат с материята ... поне да покаже КАК се боядисва.

Иначе според описанието, доколкото съм го разбрал, просто не е разнасян добре латекса и се е наслоявал на места. Неподходящо мече също може да е причина - новите латекси "предпочитат" късокосмести мечета за нанасяне. Латекса от "престояване" става на "парцали" - засъхнала коричка, която ако се нанесе на повърхността - става грозно, парцалоподобно образувание, но не видях да има такива.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Писали са ти по-горе, аз да натвърдя. Стар латекс задължително се разбърква хуууубаво с бъркалка и дрелка, после се прецежда през дамски чорап в нов съд. Ползваш нов валяк и разнасяш равномерно и както е в рекламите за боя :-D натъй-натъй и на инак
Fender - специалист
Не съм я бъркал с бъркалка и бормашина, защото бяха останали 5-6 пръста боя, разбърках я на ръка и наистина я разредих лекичко.
Валяка беше стар. Явно в мен е проблема.
Сега ако взема нова боя и нов валяк, трябва ли да правя някаква подготовка на стената или да направо да боядисвам, дали няма да личат петната отдолу?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Зависи колко са силни петната и колко ти е покривна новата боя. Диагноза "по тилифона" няма как.
Давай, боядисвай, тъкмо ще отработиш движенията
ulieliadi - специалист
Боята е на Боро, нали?
nikolov333 - майстор
Проблема според моя шарен боб :lol: се е получил от недостатъчно разбъркване на боята. Когато си я купил, вероятно са я "тонирали" в цвета който си избрал и са я разбъркали "машинно". При това част от оцветителите са се утаили на дъното на баката и са останали там неразбъркани. Съответно на първа ръка я сте бъркали с дрелката я не, но сте отсипвали от горния слой боя в баката а тя вероятно е била хомогенна.. При втората ръка отново не сте разбъркали достатъчно и са се появили първите проблеми (не знам дали сте измивали старателно валяка от предишното боядисване) и по дъното си е останал утаения оцветител. На третата ръка тоя оцветител е избил в остатъка от боята и понеже отново не сте я разбъркали достатъчно не се е разтворил равномерно в малкото боя при което се е получил и този проблем.. Та задължително боята се бърка по-дълго, колкото повече по-добре..боята се прецежда и валяка се измива идеално след боядисване. Аз съм доволен от белия валяк на Color Expert от Практис..не съм сигурен точно кой модел е но е със среден косъм. Другото е лека майсторска ръка и усет за разнасянето, да не се напоява прекалено валяка и да не много сух и разнасяне без много натискане за да не се изцежда боя от краищата на валяка. Боята се разрежда на око и според температурата в помещението в което се боядисва, за различните бои дават различни препоръки.. при мен е на усет. Задължително пробвам на място, което остава зад шкафове в последствие и ако резултата е добър продължавам наред.. :partyman:
toni_g79 - специалист
николов-ми ако нема шкафове ко прайм,тръгаш ли си :)
Вземи още боя в достатъчно количество и си го мини хубаво (към автора на темата)
nikolov333 - майстор
..аааа аз си боядисвам само у нас, че много баш-майстори минаха и ми писна да им гледам осир..ите.. :axe: А ти що не открехнеш човека на някоя професионална тайна, ами си се загрижил за мене.. :rock:

Тема "Петна след 3-та ръка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: