Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Sagittarius63 - специалист
Не знам как стоят нещата при "Боро",но при боите на "Оргахим"които продаваме си има технология, и обикновенно проблеми се получават при не спазването и.По-светлите цветове се правят на така наречените бели бази,а наситените на транспарентни.При светлите цветове добро покритие се получава при нанасянето на две ръце,но при наситените се изисква нанасянето първо на една ръка "грунд",който представлява боя оцветена в определен от фирмата цвят,след което се нанасят две ръце от цвета,като боята не се разрежда.Ние предупреждаваме задължително клиентите си за тези особенности,за да се получи добър резултат.Икономисването на този така наречен "грунд за наситени цветове" води точно до резултатите описани по-горе,а именно прозиране и не-добро покритие и след 4-5 ръце.Имаме случай колеги от един магазин на голяма верига,които са забравили да упоменат за "грунда" на клиентите си,за един наситен оранжев цвят,боядисваха 9 пъти.Няма да споменавам колко пари дадоха за боя.От значение е и валяка който се използува да е с подходящия косъм-колкото по-гладка е повърхността която се боядисва,толкова по-къс косъм.
toni_g79 - специалист
Точно с тези ваши ексцентрични цветове какъв съм го ял..лелеле не ми говори за специалната ви технология
.Грунд със специален цвят препоръчан от вас после никакви ядове,почти стана на 8-10 ръка :-D .(два такива цвята)..иначе като цяло нямам много оплаквания от оргахим,само вземат махнат тези цветове искрящо ярките,и някои от тъмните..... че..... :axe:
Sagittarius63 - специалист
Аз досега не съм имал проблем при спазване на указанията,не знам при теб защо не се е получило.Много често оцветяваме наситени цветове и нямаме оплаквания.Дай малко повече инфо,ако може-основа и код на цвета/ако се знае/,каква основа е боядисвана,начин на полагане на боята,процентно разреждане с вода.Възможно е грешката да не е в твоя телевизор.
toni_g79 - специалист
Без да ср засягаш,но много се дразня от въпроса на каква основа съм боядисвал ,ЩО,вие за тези цветове колко вида грунд предлагате,нима за основа ГК,боя,шпакловка предлагате три различни модела оцеветени грунда???Основата в случая няма никакво значение,нов ГК грундиран първо с бял грунд машинно, после с вашия защото бил препоръчан,преди да почнете с локумите че вината е в първия грунд,ще кажа че втория си покри перфектно и си стана еднородна повърхност,което не помогна особенно.Даже бих се обзаложил че на бялата основа щеше да отнесе по малко ръце.Цветовете бяха искрящо жълто и зелено...сега ако търсим проблем в инструментите ,работя с purdy white dove валяци и четки на същата фирма.Както казах не са иделно лоши оргахим,но да не се изхвърлят в цветовете.То и аз не съм ходил се оплаквам в магазина,ааа и не не съм я разреждал,то само като видях цветовете и ми стана ясно :finga: "
Не се иплаквам или плюя,просто малко ограничавам рекламните хвалби,щото все пак едно е да го продаваш съвсем друго е да работиш с даден продукт....както казах от бг латексите оргахим ми е фаворит.....само към някои цветове съм резервиран :lol:
Sagittarius63 - специалист
Не се засягам,просто си коментираме,още повече че, не само продавам,а и работя с тези бои.Предполагам че имаш значително по-голям опит от мен,де факто досега съм боядисвал само веднаж с гръцки латекс.Стремя се да ползувам продуктите които продаваме/по обясними причини/ и да спазвам максимално изискванията на производителя.Преди 3 години поради пустата му надпревара за снижаване себестойността на продукцията, някой умник беше икономисал нещо от съставките,и имаше проблеми с покривността-може би си улучил точно този период.От средата на миналата година обаче нещата тръгнаха в правилната посока-промениха формулите на базите които ползуваме за оцветяване и покривността е много добра.Това е не само мое мнение,а и на клиенти/колеги/ които бяхме загубили.Иначе съм боядисвал точно с наситено жълто и зелено,само дето от долу цветовете бяха същите,клиента искаше само освежаване.Единствената особеност е че трябва да се отсича веднага,докато още не е почнало да дърпа-бяхме двама и нямаше проблем.При светлите цветове можеш да боядисаш с валяка цялата стая и след това да отсичаш.А иначе грунда е един.Виждам че използуваш машинно боядисване, дали си ползувал грунда за ръчно и машинно полагане,и ако си, какво ти е мнението.
Fender - специалист
Аз оправих проблема,
Смених валяка, взех готова цветен латекс на Декоратор. Нищо не съм разреждал, въпреки че ми се виждаше много гъсто.
Покри от първия път, а цвета беше по светъл от предишния. Благодаря ви за мнения, много неща научих от темата.
nikolov333 - майстор
Браво..радвам се, че си се справил без проблем. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Fender написа:
Аз оправих проблема. Благодаря ви за мнения, много неща научих от темата.
И ние благодарим :-) Драго е, човек като види, че има файда :-)

Тема "Петна след 3-та ръка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: