Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Fender - специалист
Да, боята е на Боро.
Ще взема нова боя и валяк и ще я мина отново.
Много ви благодаря за отговорите, този път ще разбърквам хубаво с бъркалка и бормашина и ще следвам съветите ви :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
[quote="Fender"...този път ще разбърквам хубаво с бъркалка и бормашина и ще следвам съветите ви :)[/quote]
Ако боята я тонират пред теб и веднага ще боядисваш хич не си играй да я разбъркваш. Боядисваш и готово. Ако обаче е фабрично тонирана, готова бака, разбъркай!
toni_g79 - специалист
Щот ми свърши боба,предполагам,че е взел тъмен цвят който в комбинация със скапан латекс,лош вяляк не добро разнасяне получаваме този резултат.Но като цяло най голяма вина имат скапаните латекси и още по скапаните оцветители в тях.Това заради желанието на така наречените производители да представят колкото си може повече цветове,особено тези които са на прозрачна или полупрозрачна основа.
п.п много бързо пишете,аз докато се набера на телефона и вие сте сменили темата.Боро не я разреждай.
nikolov333 - майстор
А за тъмния цвят моя боб нищо не казва, но съм чувал за проблеми с наситените цветове. Лично аз не харесвам такива и не съм боядисвал с тях...за оцветителите, си прав! :partyman:
torbalan - Дървен философ
Мен са ме учили, че първо се боядисва до бяло, колкото пъти е необходимо.
След това с цветното - веднъж, но старателно...
nikolov333 - майстор
Днеска ми направи впечатление, че боята в офиса сякаш прозира.. Боядисвано е на 9/девет/ръце понеже бях чертал по стената с графитен дърводелски молив едни нивелационни линии по всички стени и до 8-мата ръка прозираше.. :axe: Това беше преди 4-5 години, но днеска друго ми направи впечатление. На стената, която е зидана с итонг в сумрачна стая, без включено осветление, мога да различа фугите на тухлите на итонга.. боята стои по-сива някак си и където сме отливали бетон около касата на вратата също си личеше. Навремето на старата боя у нас си личаха, точно откъде минават тръбите за водата, но не помня по-светло или по-тъмно стоеше.. И това се откроява след време.. :drinkers:
Pooh - майстор
torbalan написа:
Мен са ме учили, че първо се боядисва до бяло, колкото пъти е необходимо.
След това с цветното - веднъж, но старателно...
Напълно погрешно - грунда, трябва да е с цвета на латекса даже.
torbalan - Дървен философ
Pooh написа:
...
Напълно погрешно - грунда, трябва да е с цвета на латекса даже.
Я се опитай да ми обясниш защо.

Човека, дето ми каза да боядисам първо до бяло, докато изчезнат петната, а тогав в цвят, ми обясни и защо...

Завършил е строителен техникум и там така са им преподавали...
ulieliadi - специалист
Понеже в момента и аз се боря с наситените цветове на Боро напълно разбирам питащия.
Моя съвет е да боядисваш първо с грунд на Боро, след това САМО една ръка слабо разреден латекс. Нанасям с дългокосместо мече.
Лично аз имах проблем с цвят Африка и морско синьо- след първа ръка всичко беше ок, но когато го повтарям остава на мечета. Със светлите тонове проблеми нямам - примерно Сахара, капучино,карамел.
naB4o - специалист
Едни познати имат същият проблем. При тях се получи от разреждането на боята (дори с малко), по-белите ивици, отсичания и т.н. бяха следствие на това. При мен ефекта беше безпроблемен, само на едната стена тъщата беше решила да си разреди, и там където отсичаше си личеше разликата. Последвалото отсичане с неразредена реши проблема. При мен и 1 и 2 ръка бяха с неразреден латекс. Като цяло нямаше нужда и от втора ръка, НО жената настояваше. И когато се боядисва е хубаво да е осветено помещението, така голяма част от проблемите се забелязват още при самото нанасяне.

Тема "Петна след 3-та ръка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: