Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
bronc - помощник
Парапета на балкона ми е изграден от тухли без замазка. Видът ми допада, но тухлите са изгубили червения си цвят и са на петна. С какво мога да ги възстановя? Измих ги с вода и гъба, но почти няма ефект. Мислех си телена четка и после да ги импрегнирам с нещо, но не знам какво. По английските сайтове четох за brick sealers, но не знам какъв е еквивалента в България.

Снимка: http://i.imgur.com/TVAUZKp.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Трудна работа, защото замърсяването, каквото и да е, е попило навътре в керамиката.
Част от петната ми приличат на зацапване с цимент, опитай с малко киселина локално, как ще реагира и дали ти харесва резултата.
Теракотата е жив материал. Променя се с времето и това не я загрозява
emosms - специалист
Виждал съм такива изпълнения по някои къщи, от доста години е правено.
Хората боядисват тухлите и фугите в два цвята (червено/бордо, бяло), цялостно изглежда доста добре.
Вече за боите... не знам какво е най-подходящо.
TACHO - специалист
Ами някакъв фасаден тип боя, за да е устойчиво.
ttt - специалист
Имайки предвид плочките, сифона, прозиращите фуги, бетона отгоре с виждащите се арматури, каквото и да направиш ще е по добре от сега. Било то запълване на фугите и шлайф на всичко. А и колко да се е пропило навътре?

Тема "Възстановяване на цвят на тухли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: