Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

Смениха ми дограмата и тъй като окъртиха съвсем малко около самата дограма - реших да залепя профили по ъглите, които да скрият останалите процепи и кухини.

На първата снимка виждате примерно място, а на втората - друго примерно място заедно със профила, който съм купил.

1. Изображение

2. Изображение

Мисля да го залепя с пяна за лепене. Вече веднъж лепих подобен профил, но този път няма да го нанасям в непрекъсната линия и да притисна профила към самия ъгъл. Много излиза отстрани на профила и повечето пяна отива за боклука, а и след това трябва да се чисти. Вместо това мисля да фиксирам профила на няколко места, и след ден-два ще запълня с бял силикон (ако има нужда) покрай самия профил, там където той не е прилепнал плътно към дограмата или към стената.

Но искам да знам - по принцип така ли се прави? ... И това правилен подход ли е? ... Или има и нещо по-добро като вариант :)

Поздрави,
Петър
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Запълни цепката с бял АКРИЛ и после си го боядисай с малка четчица.
С този профил май си създаваш 2 (две) цепки за запълване
А инак, такова се лепи с максимално точно количество лепило. А то е уцелва с практика
geniya - специалист
Такъв профил залепих на моята дограма отдолу на границата между ламината и профил на вратата.Все още е там и не е мръднал.
Лепилото коеото ползвах е полуретаново лепило.Нанася се по дебело и се допира там където ще трябва да се залепи.Отделя се и се изчаква да дръпне, после се залепя и става бетон.Марки на пазара с такова лепило бол.Използвах Tytan прозрачен, има и бял.Успех.
PetyrVeliki - специалист
geniya,
А ти като натиснеш профила след като си намазал с лепило мястото - то не се ли изцърква отстрани на профила много? ... и после да трябва да го махаш?
(Или може би лепиш хартиено тиксо и после само разлепяш тиксото и то става гладко ...)

n_a,
Процепите не са еднакво широки навсякъде ... на места са по-широки, на места стената и дограмата са си плътно едно до друго. А с този профил ще се скрият такива неравности ... и затова (поне засега) предпочитам да пробвам този начин.
geniya - специалист
E, ако сложиш много лепило естествено, че ще изцърка.Лепилото е в тубичка като за силикон и тогава с пистолета го нанасяш финно.Като го лепнеш и го махнеш за да дръпне, ще разбереш дали е малко лепилото или трябва да нанесеш с пистолета още.
PetyrVeliki - специалист
Тъкмо видях флакона на пяната за лепене, който имам, и всъщност на него пише точно полиуретаново лепило :)

Добре, уикенда ще пробвам, пък да видим какво ще успея да свърша ;)

Тема "Лепене на профил след смяна на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: