Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
martycool - напреднал
Искам да пребоядисам врати на гардероб. Вратите са от боядисан мдф.
Бихте ли ме посъветвали с каква боя трябва да го направя? С каква шкурка трябва да изтъркам преди боядисването?
kozl - майстор
И как ще ги боядисваш?
martycool - напреднал
Сега обстойно ги огледах и се оказва, че не е боядисан гол мдф, а има някакъв фурнир като пвц, на който има нещо като щампа на картинка. Та искам да го боядисам в един цвят този фурнир.

За това иде реч.
Изображение
kozl - майстор
Получих дамски отговор. :lol:

Каква кола си купихте?
Червена.
Става по-сложно, защото плоскостите са ламинирани. Ако са ламинирани с фолио, със ситопечат аз нямам идея с какво да боядисаш фолиото.
Ако е PVC ламинат има бои за пластмаси.
С какво ще боядисваш?
martycool - напреднал
Извинявай, но не разбрах какво имаш предвид с въпроса "с какво?". Ако се отнася за метода на боядисване си мислех за спрей или пистолет с компресор, но нямам идея с какво да се направи. Ако става на мече още по-добре, но се съмнявам да става.
Искам да ги боядисам в сиво. По скоро е ПВЦ ламинат, защото няма надраскване. Стой леко грапаво.
Мислех си да се пръсне с някакъв пластификатор, като за авто брони и след това някаква боя мат - правилно ли съм се насочил?
mcm - специалист
По евтино и безпроблемно ще ти излезе да си поръчаш нови врати в желания цвят.
VLADO66 - майстор
Или облепяне с ПВЦ фолио в желания цвят.
torbalan - Дървен философ
С автомобилна боя няма ли да стане?
martycool - напреднал
Вариант с нови не ме устройва, защото освен тези врати има и още няколко от секцийка от комплекта.
С авто боя мат, като отдолу се мине с основа за пластмаса, няма ли да стане?
torbalan - Дървен философ
Разходи се до някой бояджия с една дъска и го помоли да я пръсне с каквато боя има хартисала, за да видиш какво ще се получи....

Тема "Пребоядисване на врати от MDF?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: