• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
toni_g79 - специалист
n_a написа:
M.Yankov написа:
Взех леко..
Последно уточнение..

Мисля първо, да мина покрай вратите, тавана и цокъла и после свободно да си боядисвам.
Правилно ли е така, или поетапно да си ги карам?
Отсичаш около метър с четката и минаваш с валяка, придвижваш се по този начин., Ако оставиш да поизсъхне боята няма да има преход. С повече думи казано, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МИНАВАШ ПЪРВО ВСИЧКИ РЪБОВЕ И ПОСЛЕ С ВАЛЯК :-)
Браво бе моме,как ще спреш валяка по средата на стената и като изсъхне кво правиш?Надявам се,че не се занимаваш професионално с боядисване,че като гледам само глупости ръсиш из форума.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
toni_g79 написа:
n_a написа:
M.Yankov написа:
Взех леко..
Последно уточнение..

Мисля първо, да мина покрай вратите, тавана и цокъла и после свободно да си боядисвам.
Правилно ли е така, или поетапно да си ги карам?
Отсичаш около метър с четката и минаваш с валяка, придвижваш се по този начин., Ако оставиш да поизсъхне боята няма да има преход. С повече думи казано, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МИНАВАШ ПЪРВО ВСИЧКИ РЪБОВЕ И ПОСЛЕ С ВАЛЯК :-)
Браво бе моме,как ще спреш валяка по средата на стената и като изсъхне кво правиш?Надявам се,че не се занимаваш професионално с боядисване,че като гледам само глупости ръсиш из форума.
Може би съм бърза и може би точна. Опитай се да погледнеш и извън себе си, а
toni_g79 - специалист
Бърза,бърза колко да си бърза.На латекса му трябват секунди да засъхне където е оставен по на дебело(черта от валяка),а ти си бързай колкото си искаш,не подвеждай другите само.Автора само да не е взел сребърните йони :-D .А дали си по-бърза и точна няма как да проверим в момента ,но не се надявай много :wink:
M.Yankov - специалист
.Автора само да не е взел сребърните йони
.. леко интерн взех.
Значи, мога предварително да "обкантя" цялото стълбище и после да си мацам наволя?
toni_g79 - специалист
M.Yankov написа:
.Автора само да не е взел сребърните йони
.. леко интерн взех.
Значи, мога предварително да "обкантя" цялото стълбище и после да си мацам наволя?
Как ти оцветиха интерина,знам че само бял го продават.Базите които са им за оцветяване не се водят интерин.....иначе да първата ръка кантовете после мече,втората може стена по стена и така....
radius - майстор
toni_g79 написа:
Автора само да не е взел сребърните йони
Ще се доизкажеш ли за сребърните йони, че ми стана интересно. Аз оправих цялата къща с него ( май към половин декар идваше) и не забелязах някакъв проблем. Но и нямам база за сравнение. Не съм го купувал заради вълшебните му свойства, дължащи се на среброто, а заради това че е по-гъст и уж да покрива по-лесно. Навсякъде съм мацал на 2 ръце ( като предварително с леко белосан грунд). Но може би има проблем с покривността - цветовете ми са втора степен съответно не много наситени, а едната стая беше с трета и там се наложиха три ръце...За пета сигурно 5 ръце :lol: , но той май не може над-трета да се ползва.
nikolov333 - майстор
От непрофесионален опит.. за да не остават черти от четката, след нея минавам само ъглите с 10см валяк и после с големия. Карам ги стена по стена, като ако има трегери започвам с тях отстрани и отдоло и след това колоните и стените до трегера докато се обиколи стаята, за да се избегнат пръските от валяка върху стената, при боядисване с по-рядка боя. Разбира се за това стълбище няма смисъл от такива усилия. На нашето зора беше как да наглася стълбата в зоната на стъпалата.. :lol: Боядисах го с тониран фасаген на Боро и стана уникално гладка боята. Фасагена е само за външно защото съдържал олово или нещо такова, но и заради това се "изпъва" по добре от латекса.. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Пребоядисване на стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: