• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
M.Yankov - специалист
Колеги, съжалявам ако се повтарят въпросите, респективно отговорите... но освен ходенето по магазините.... втори ден чета усилено и не намерих еднозначен отговор... а само се обърквам повече.. :shock: този латекс става - този не... после друга тема с точно обратното :?

Става въпрос за около 300 квадрата стълбище... стените са гипскартон - не е новобоядисване, а само освежаване. Цвета е много бледо жълт искам да остане същия, за по лесно.

Въпроса ми е какъв латекс да купя? Не са никак малко 300кв.м. и чесно казано ме плаши тази цифра... Притеснява ме да не купя някякъв калпав латекс и да не върви добре... Не мога да си позволя тия от 100лв за 15кг... препоръчайте ми някакъв среден клас, който покрива добре и не е на цената на черния хайвер...

п.с.. а кой е най-добрия валяк за боядисване с латекс върху равна повърхност

Благодаря предварително и пак се извинявам ако се повтаря, потретва и т.н. въпроса за латекса... :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ползвахме ЛЕКО. Нищо и няма на боята :-) Цена-качество си е ок. Лично препоръчвам преди боята грунд за изравняване на цвета. (http://www.orgachim.bg/bg/produkti/za-d ... ne-52.html) За да не избият през новата боя старите мръсотии. После само една ръка боя! :-). Имай предвид, че с боядисването разтваряш мръсното и го разнасяш неравномерно и си става на някакви петна. Валяк мече с косъм, голямо мече, удължител и плоска четка за отсичане и ъгли.
За пръв път ти е?
p.v.x - майстор
Колежката има опит.
M.Yankov - специалист
За пръв път ти е?

Върху ГК да :cool:
Иначе техниката е ясна :-D
Мерси много - Леко ще купя значи!
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
M.Yankov написа:
За пръв път ти е?

Върху ГК да :cool:
Иначе техниката е ясна :-D
Мерси много - Леко ще купя значи!
:partyman:
Не те разбирам. Според мен, боядисваш върху боя
M.Yankov - специалист
n_a написа:
M.Yankov написа:
За пръв път ти е?

Върху ГК да :cool:
Иначе техниката е ясна :-D
Мерси много - Леко ще купя значи!
:partyman:
Не те разбирам. Според мен, боядисваш върху боя
оф.. да де :| ! Върху стара боя... на 5-6 години. Няма петна и драскотини, но правим освежаване .. интересуваше ме каква боя да използвам... Боядисвах последно тавана на трапезарията с един латекс от баумакс на "промоция" и го минавах n-пъти... Но сека не стълбището си е доста труд и гледам да се предпазя от лаишки грешки..
p.v.x - майстор
Това за кой град трябва.
За добра цена , спрямо качество.
Виж тези.http://www.izolacii.eu/php/product_profiles.php?id=1822
Дистрибуториhttp://www.izolacii.eu/php/firm_profiles.html?id=410
M.Yankov - специалист
Взех леко..
Последно уточнение..

Мисля първо, да мина покрай вратите, тавана и цокъла и после свободно да си боядисвам.
Правилно ли е така, или поетапно да си ги карам?
burkov - специалист
На мен ми е по-лесно така, защото не трябва да го пазя толкова.
Ако цокъла ти е друг цвят, може да помислиш за облепяне, защото си трябва малко повечко внимание ако действаш само с мече или четка.
Същото важи и за касите, тавана и т.н.

Но пък ако не уцелиш читаво тиксо, може да си направиш беля.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
M.Yankov написа:
Взех леко..
Последно уточнение..

Мисля първо, да мина покрай вратите, тавана и цокъла и после свободно да си боядисвам.
Правилно ли е така, или поетапно да си ги карам?
Отсичаш около метър с четката и минаваш с валяка, придвижваш се по този начин., Ако оставиш да поизсъхне боята няма да има преход. С повече думи казано, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МИНАВАШ ПЪРВО ВСИЧКИ РЪБОВЕ И ПОСЛЕ С ВАЛЯК :-)
  • 1
  • 2

Тема "Пребоядисване на стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: