Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте,

искам да пребоядисам едната стая, на места има олющена боя, пукнатини и т.н. Реших да ги поотчопля малко с шпатулата, оказа се доста лесно 8-[ .
Изображение

Въпросът ми е какво да правя.. да сваля боята навсякъде (очевидно е боядисвано направо върху картона, което не ми се струва много добро решение и за това латекса пада лесно) или да изравня неравностите като шпакловам с гипс и боядисам след това.
toshetozaz - специалист
Махни латекса колкото можеш ,без да вкарваш много сила само това което пада по-лесно .После шпакловай. С чист гипс няма да успееш да шпакловаш използвай гипсова шпакловка.
благодаря за съвета. А преди шпакловката нужно ли е някакво грундиране?
toni_g79 - специалист
Тва що ми се струва грундирано с нещо розово :? Или е от телефона ми нещо?Така лесно да пада има нещо не както трябва!Под латекса има ли шпакловка?
не е розово, а кафяв картон :(
ето по детайлна снимка:
Изображение

Да се боядисва направо в/у него ми се струва неуместно, а да се боядисва в/у старата боя след време сигурно ще има същия резултат.
toni_g79 - специалист
Пада шпаловката ,не Боята.Няма как да е нанесен латекса толкова дебело.Нещо му има на тоя картон,мноо вълнообразен стои,влага да няма.Иначе като се притеснявяш директно да боядисваш,взимаш един праймер(грунд боя), нанасяш и така...
не очаквах че толкова лесно ще се свали шпакловката, има влага да
toni_g79 - специалист
Вземи обясни подробно ,че топката се счупи.Има влага,а ти се чудиш що шпакоовка и боя пада лесно,що картона се е накъдрил и е кафяв.Така прави влагата без значение дали имаоло или нямало грунд.От дека е таа влага?Ако искаш адекватен отговор опиши всичко иначе ми не е интересно да играя на на гадател.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vokkec написа:
... има влага да
Е що се занимаваш с глупости?!? Картонът ти е компрометиран и каквото и да правиш, след някое време ще си пак със същия проблем.
Отде е тая влага?

toni_g79 писали сме едновеменно и май еднакво, сори

Тема "Пребоядисване гипсокартон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: