• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
xxcc1
Здравейте,
Имам две стаи със старо дюшеме боядисано по всяка вероятност с блажна боя преди години. Ще се прави основна подмяна на пода след 2-3 години затова търсих временна алтернатива на цикленето и въпреки че магазинерите не бяха много големи ентусиасти боядисах с Casa Bella алкидна боя сатен.
Е ли необходимо и възможност да мина с един слой паркетен лак за по-голяма устойчивост и какъв би бил този лак, който да захване качествено върху алкидната боя?
torbalan - Дървен философ
Ако ти допада как изглежда - не мажи с нищо повече.

Ще видиш зор с цикленето.
stridata - специалист
В/у алкидна боя се слага алкидна боя, иначе става "интересно". Принципно никой ли не се замисля за здравословна гледна точка? Блажната боя те е тровила през годините, сега си сложил и алкидна /което е едно и също почти/ и тя да те трови още 2-3 години. На никой ли не му пука кво ще диша?
torbalan - Дървен философ
Ако беше толкова страшно - щеше да е забранена за ползване в помещения...

А по спомени, като бях дете и в къщи, и на училище, и на село - всичко с алкидна боя беше... То друго нямаше де.... Оцеляли сме :)
stridata - специалист
torbalan написа:
Ако беше толкова страшно - щеше да е забранена за ползване в помещения...

А по спомени, като бях дете и в къщи, и на училище, и на село - всичко с алкидна боя беше... То друго нямаше де.... Оцеляли сме :)
Е точно заради това безхаберие и неграмотност, болниците ни са претъпкани! Къде освен в милата ни родна картинка се е чуло и видяло да си мажеш паркета с алкидна/блажна/боя? Най-са ми интересни хората дето си взимат МДФ-ени детски креватчета боядисани с полиуретани или квито и да било лай*на! Ако ти извада една схема за безопасност на една алкидна боя щи стане лошо. А в БГ дори нямаш достъп до подобна информация за продукта... Както и да е!
torbalan - Дървен философ
Сподели де... Алкидна боя се продава в магазина и нямам спомен на кутията да има разни предупреждения, освен за времето на самото боядисване.

У дома креватите на децата са дървени и са боядисани с лак за дограма на водна основа... Виж лака, който ползвам за дюшеме е на полиуретанова основа...

Въобще не харесвам алкидна боя и май в къщи нищо няма боядисано с такава...

Както безхаберието е вредно, така смятам че и крайното изпадане в пазене от всищо, също не е безвредно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
stridata написа:
torbalan написа:
Ако беше толкова страшно - щеше да е забранена за ползване в помещения...

А по спомени, като бях дете и в къщи, и на училище, и на село - всичко с алкидна боя беше... То друго нямаше де.... Оцеляли сме :)
Е точно заради това безхаберие и неграмотност, болниците ни са претъпкани! Къде освен в милата ни родна картинка се е чуло и видяло да си мажеш паркета с алкидна/блажна/боя? Най-са ми интересни хората дето си взимат МДФ-ени детски креватчета боядисани с полиуретани или квито и да било лай*на! Ако ти извада една схема за безопасност на една алкидна боя щи стане лошо. А в БГ дори нямаш достъп до подобна информация за продукта... Както и да е!
Встрани от темата , stridata кисело мляко яде ли? Сам ли и го кваси?
stridata - специалист
Ти на stridata в млякото не гледай! Кажи нещо за алкидната боя?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
stridata написа:
Ти на stridata в млякото не гледай! Кажи нещо за алкидната боя?
Ще кажа две неща. Едното го знаете - ено време сичко прайхме с алкидна. Щото то с каква друга. И и викахме блажна
Другото нещо е, че съм крехка натура и по някое време имах алергични реакции към какво ли не, включително ВСЯКАКВИ разредители и бои и смоли... Демек и ПДЧ не търпях наоколо си.
Та личната ми препоръка е да не се вторачвах твърде в едно
п.с. Върху алкидна боя не бих сложила друг тип покритие. Демек пак бих боядисала с алкидна
pif4o - специалист
ср яну 25, 2017 8:03 pmn_a написа:
stridata написа:
Ти на stridata в млякото не гледай! Кажи нещо за алкидната боя?
Ще кажа две неща. Едното го знаете - ено време сичко прайхме с алкидна. Щото то с каква друга. И и викахме блажна
Другото нещо е, че съм крехка натура и по някое време имах алергични реакции към какво ли не, включително ВСЯКАКВИ разредители и бои и смоли... Демек и ПДЧ не търпях наоколо си.
Та личната ми препоръка е да не се вторачвах твърде в едно
п.с. Върху алкидна боя не бих сложила друг тип покритие. Демек пак бих боядисала с алкидна
Какво се случва ако върху алкидна намажеш с друга, примерно на водна основа? в селската къща всичко е дюшамета и всичко е боядисвано къ да е, и сега си е за боя. Мислех за циклене ама става многооооо дебело и многооо сложно, трябвало стаите да са празни, а де ша изнеса тея мебели, трябвало няколко пъти да се ходи а селото е на майна му :)
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на старо дюшеме?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: