Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
preslav - майстор
stridata написа:
preslav написа:
........
Eйййййй..... Писна ми! Написал съм да ползва пистолет за да не си измие очите на този монтиран таван, написал съм му и какво да направи според мен. Какъв точно се явяваш ти с баданарката, пръскачката за лозе и правописа, не разбирам... Ти му даваш най-безумните съвети дето може да ги реализира в кочина, а не в дома си.... Ако искаш да си мериме баданарките, не мисля, че в темата на човека е най-удачно.
Май ти се хвана да си ги мерим...баданарките - давай! Те хората писали с какво може да се нанася произвеждания от тях байц, писали и какво му е обемното тегло, ама то с този правопис е трудно да се разчете.
Няма значение - опитал си се да бъдеш плезен и не оспорвам, че пистолетът е (може би) най-доброто решение, но когато нямаш пистолет и дамската превръзка ще ти свърши работа (поне така декларират производителите). Пак не разбрах кое е сложното, това да си запалиш къщата или да я накараш да мирише на трансформатор?
Излишен е гневът ти, но ако много държиш да си отгоре ти отстъпвам мястото си - аз вече казах, че съм с 2 леви и можах да си "намажа" ламперията само с безир.
stridata - специалист
Единственото което казвах аз на човека е, че със байц /който е с вискозитет на вода/гравитацията, земното притегляне или както искаш го наречи, за човек без опит с четка или каквато и да е производна ще му се е*е майката докато го намаже, защото трябва да избайцва и себе си ако няма сила която да духа сместа за да не се стича по ръцете му. Не знам какво толкова невъзможно, за 21-ви век казах. Относно пръскачката за лозе ако някога си работил с байц на повърхност по широка от 0,5м2 ще знаеш, че ако не го нанасяш равномерно всичко ще стане на петна. Как със различното налягане на пръскачката да очакваме резултат които да не похаби усилията на човека да се радва на собственоръчния направен таван. Би ли ми обяснил как на един нареден таван които сигурно е разгъната площ 10 квадрата ще избегнеш снадките на баданарката защото няма да можеш да го караш от край до край. Дай да не си говори ме глупости и да каже ме пак на човекЪТ, че щом си е наредил тавана и ако няма опит и пистолет въобще да не се опитва да слага байц защото ще си из*дриска на собствения таван едно голямо ла*но намазано с баданарка. Хайде по-живо и по-здраво и не искам да съм нито от долу нито отгоре на каквото и да било. Извинявам се ако съм ти засегнал баданарката, оп самочуивствието или нещо от сорта......
preslav - майстор
stridata написа:
Единственото което казвах аз на човека е, че със байц /който е с вискозитет на вода/гравитацията, земното притегляне или както искаш го наречи, за човек без опит с четка или каквато и да е производна ще му се е*е майката докато го намаже, защото трябва да избайцва и себе си ако няма сила която да духа сместа за да не се стича по ръцете му. Не знам какво толкова невъзможно, за 21-ви век казах. Относно пръскачката за лозе ако някога си работил с байц на повърхност по широка от 0,5м2 ще знаеш, че ако не го нанасяш равномерно всичко ще стане на петна. Как със различното налягане на пръскачката да очакваме резултат които да не похаби усилията на човека да се радва на собственоръчния направен таван. Би ли ми обяснил как на един нареден таван които сигурно е разгъната площ 10 квадрата ще избегнеш снадките на баданарката защото няма да можеш да го караш от край до край. Дай да не си говори ме глупости и да каже ме пак на човекЪТ, че щом си е наредил тавана и ако няма опит и пистолет въобще да не се опитва да слага байц защото ще си из*дриска на собствения таван едно голямо ла*но намазано с баданарка. Хайде по-живо и по-здраво и не искам да съм нито от долу нито отгоре на каквото и да било. Извинявам се ако съм ти засегнал баданарката, оп самочуивствието или нещо от сорта......
Чак не ми се отговаря, ама от къде тая злоба бе, много се запени нещо и то за какво - един байц и вече война! Чете ли, че го посъветвах да тренира на двора и ако не му харесва резултата тогава да си пали къщата - то с обгарянето става по-равномерно. Знаеш ли кога се отказах от "майстори" като теб - преди 30-35 години, когато един смешник като теб дойде и си остави ръцете в къщата ми, а после ме калесваше, че фаянс не можело да се реди отгоре-надолу.
Направи си сега офертата и отиди да му байцваш на питащия тавана - ама не би, не ти стиска на "цензура", а аз ще отида, и нищо да не направим поне кило ракия ще изпием (аз ракия не пия), ама със сигурност няма да ме изритат с шутове, за теб не знам.
stridata - специалист
Мене пък ми се струва, че ти си от хората дето комунизма им е повлиял повечко от колкото трябва. Освен явните комплекси които имаш бих добавил, че си от хората които си мислят, че разбират от всичко на което са му прочели техническите характеристики или две три клипчета изгледани в Тубата! Не съм си позволил да ти отправям каквито и да било квалификации по твой адрес и понеже ти реши да меткаш това онова в пространството ще си позволя да падна на нивото ти и да ти отговоря. Първо за майстора в кавички искам да ти кажа, че заради псевдо-разбирачи от всичко, думата Майстор вече няма никаква стойност в тая държава. После реши да ме наречеш смешник. Бих казал, че ти стана смешен още с баданарката и лозарската пръскачка! Нека ти кажа какви хора са ми гласували доверие. Работя в една от най-големите мебелни фирми в БГ да не казвам и по-сериозни думи, годишният бюджет и е над 25 мил. Длъжността ми в тази фирма е Технолог Бои. Когато ти си шляпал байц с двете си леви ръце, аз съм разработвал технологии на проекти за стотици хиляди евро. На 36 годин от София съм и последните 10 години реших такива хейтъри да ми минават през центъра! Винаги съм чел какви ли не глупости за Българските форуми и все съм си мислел, хората дето хранят не са прави, но от както реших да бъда полезен на хората с това което знам в този Форум..... Стана ми ясно, че положението е ПЛАШИМ СЕ!!! Няма тема в която да не се появи някой дебил дето е учил електротехника, прочел е две три мнения в някой форум за програмиране и започва да дава съвети.... Пази богу Майсторите от клиенти като теб! Викнал си майстор да му реди плочките ма му дава акъл... Айде бегай легай!

От Смешника До Смешника
preslav - майстор
stridata написа:
Мене пък ми се струва, че ти си от хората дето комунизма им е повлиял повечко от колкото трябва. Освен явните комплекси които имаш бих добавил, че си от хората които си мислят, че разбират от всичко на което са му прочели техническите характеристики или две три клипчета изгледани в Тубата! Не съм си позволил да ти отправям каквито и да било квалификации по твой адрес и понеже ти реши да меткаш това онова в пространството ще си позволя да падна на нивото ти и да ти отговоря. Първо за майстора в кавички искам да ти кажа, че заради псевдо-разбирачи от всичко, думата Майстор вече няма никаква стойност в тая държава. После реши да ме наречеш смешник. Бих казал, че ти стана смешен още с баданарката и лозарската пръскачка! Нека ти кажа какви хора са ми гласували доверие. Работя в една от най-големите мебелни фирми в БГ да не казвам и по-сериозни думи, годишният бюджет и е над 25 мил. Длъжността ми в тази фирма е Технолог Бои. Когато ти си шляпал байц с двете си леви ръце, аз съм разработвал технологии на проекти за стотици хиляди евро. На 36 годин от София съм и последните 10 години реших такива хейтъри да ми минават през центъра! Винаги съм чел какви ли не глупости за Българските форуми и все съм си мислел, хората дето хранят не са прави, но от както реших да бъда полезен на хората с това което знам в този Форум..... Стана ми ясно, че положението е ПЛАШИМ СЕ!!! Няма тема в която да не се появи някой дебил дето е учил електротехника, прочел е две три мнения в някой форум за програмиране и започва да дава съвети.... Пази богу Майсторите от клиенти като теб! Викнал си майстор да му реди плочките ма му дава акъл... Айде бегай легай!

От Смешника До Смешника
Извинявам се!
Да пеше почнал с това, че си технолог бои - уважавам учените хора.
Момчета съжалявам, че въпроса ми предизвика такъв спор, не съм търсил такъв ефект. Благодаря ви, че имате желание да ми помогнете. Относно въпроса купих малка горелка с газови патрони и стана добре, мисля да не го шлайфам а направо да го запечатя първо с по тъмен байц (тъмна череша или подобно) и после с лак за дърво. Надявам се да не сгреша..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
[quote="Jeff"... Относно въпроса купих малка горелка с газови патрони и стана добре, мисля да не го шлайфам а направо да го запечатя първо с по тъмен байц (тъмна череша или подобно) и после с лак за дърво. Надявам се да не сгреша..[/quote]
Не се шлайфа, а се изчетква, да падне изгорялото

http://www.youtube.com/watch?v=pBd2RSVv ... be&t=2m50s

http://www.youtube.com/watch?v=7khNhfa8J9w

Akо ще байцваш, защо изобщо го обгаряш?

Не внимавах, защо ще лакираш?

Най-добре, ще е да пуснеш снимка на търсения ефект
Sagittarius63 - специалист
Оргахим не произвежда от тези байцове много отдавна.Ако искаш да байцваш и после да лакираш,направо си купи лак със цвят и лакирай,така си спестяваш байцването.Задължително грундирай преди това.

Тема "Обработка на дърво за състаряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: