• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте,
видях стара тема по същия въпрос,но не ми се щеше да "изравям" тема от преди 10 години. Та казусът е - боядисване с латекс на целия дом. Тъй като не съм от най-внимателните,пък и имам домашен любимец често се случва да пипна с мръсна ръка тук или котаракът да се отърка там и става голяма драма. В момента съм с латекс,който няма никаква устойчивост (според мен) и при леко натъркване с гъба или парцал прави петна. Сега искам да боядисам с нещо по-добро. За съжаление за Бенджамин мур и ойкос нямам финанси и съм се ориентирал към родните марки Боро и Леко. Да кажем Боролекс Сатен - според техническата спецификация има устойчивост на триене 1. Вчера се зарових и открих че това е най-високия клас на устойчивост, но се обясняваше с някакви цикли,микрони и т.н. неща. С думи прости дали като влезна вкъщи и си се подпра на стената с прашна ръка после ще мога с парцалче и сапунче да го изчистя? Прочетох също и че сатенения латекс изкарва всяка неравност на стената и е труден за коригиране при някоя драскотина и т.н. Т.е. че не мога да мина отгоре без да направя пак петно. Някой с опит с въпросните марки да сподели?
kozl - майстор
Аз съм мил латекси и на Боро и от Мегахим, но резултата е петна. Изобщо след измиване с препарат и вода латекса става на петна. Това за латекс престоял години и "надишал" се с прах.
Преди да боядисвам мия латекса от налепения прах. Никъде не съм видял професионални бояджии да мият стените с предишно покритие. Запечатват с грунд или разреден латекс праха и клепат отгоре. Но това вероятно е така, защото операция измиване - не се заплаща.
В крайна сметка у дома съм боядисал с миещ се латекс на Мегахим. Ама ще го мия преди пребоядисване. Пробвах над хладилника, че беше яка чернилка. Чернилката падна, но сега над хладилника е голямо петнисто петно. И не мога да си отговоря има ли естетически ефект от миенето. :?
EDI - майстор
LEVIS търпи всякакво миене.В къщи от 12 години съм с такъв латекс и жената редовно мие в коридора стените.
Аз имам предвид по-скоро петна от пръсти, размазани комари, опръскано с храна или напитка и т.н. и почистване с гъба или парцал. Почистване на малки площи,а не миене.
Левис е ценово много далеч над моментните ми възможности. Правя основен ремонт, та финансите са кът. Нямам възможност за нещо по-скъпо от 7-8 лв на кг. максимум и затова се ориентирах към най-устойчивия уж към триене - клас 1 на боро. Въпросът е дали наистина ще ми свърши работа.
radius - майстор
groti1 написа:
опръскано с храна
Направо почвай да гледаш блажните бои при такива изиксвания. :wink:
VLADO66 - майстор
Стените, които ще бъдат боядиствани със сатенени латекси, трябва да бъдат добре подготвени-всяка неравност се вижда много добре.Бих предложил в този ценови диапазон това http://www.vitex.gr/Product/4/40/bg/VITEX-SATIN-ECO/
kozl - майстор
groti1 написа:
Аз имам предвид по-скоро петна от пръсти, размазани комари, опръскано с храна или напитка и т.н. и почистване с гъба или парцал. Почистване на малки площи,а не миене.
Левис е ценово много далеч над моментните ми възможности. Правя основен ремонт, та финансите са кът. Нямам възможност за нещо по-скъпо от 7-8 лв на кг. максимум и затова се ориентирах към най-устойчивия уж към триене - клас 1 на боро. Въпросът е дали наистина ще ми свърши работа.
Размазаното от комара ще измиеш - локално. Това съм го правил. И после там е петно спрямо останалото. С години полепналата прах при миене се разтваря и се поема от латекса и неможе да се измие с цвят като както е било. И цял таван да се измие, после стои на петна. Мил съм с четка и препарати и пак след това е на петна.
И какво като може да се мие - петната са факт :?
Е на сина е Левис латекса, но още не съм пробвал с миенето. За нещастие прокапа от горната тераса и шупна на тавана.
Разбрах. Значи опциите са или най-висок клас латекс или петна. В такъв случай не виждам причина да търся нещо средно и ще си взема Боро или Леко. Благодаря
plamen6703 - майстор
groti1 написа:
Аз имам предвид по-скоро петна от пръсти, размазани комари, опръскано с храна или напитка и т.н. и почистване с гъба или парцал. Почистване на малки площи,а не миене.
Левис е ценово много далеч над моментните ми възможности. Правя основен ремонт, та финансите са кът. Нямам възможност за нещо по-скъпо от 7-8 лв на кг. максимум и затова се ориентирах към най-устойчивия уж към триене - клас 1 на боро. Въпросът е дали наистина ще ми свърши работа.
Кажи как така се размазват тия комари на стената, както летят се удрят и размазват или някой ги размазва :-D ако е второто просто не трябва да ги размазваш на стената и няма да има петна от размазани комари.
Опръсканото с храна и напитка пак по същият начин може да се справиш и с него. А също не съм от най-внимателните, но не помня да съм размазвал комар на стената и да съм пръскал с храна и напитки по стената. Като се прибера от работа си измивам ръцете и вероятността да оставя мазни петна е почти никаква. Кучето ми оставя едни леки следи като мине покрай стената, но това се оправя с често почистване :-D
Мисълта ми е, че какъвто и ремонт да направиш, с каквото и да боядисаш стените, не се ли полагат грижи за се пази, ще трябва често да правиш ремонт.
Вземи най-евтиният латекс и колкото изкара...
nikolov333 - майстор
А що не споменавате турските силиконови бои. В офиса съм с такава на Polysan и оня ден мих цяла стена с гъбата и малко препарат..Горе долу добре се измива..
  • 1
  • 2

Тема "устойчивост на мокро триене на латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: