Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
vpetrovbg - напреднал
Здравейте! Дойде време за ремонти в къщи и търся съвети за боядисване на олюпена стена. Сега малко по-подробно ще опиша проблема... Преди 13 години съм нанасял на нова шпакловка грунд и след това чешки латекс. После след около 4-5 години, боядисах отгоре с латекс Левис Саптокрил. Т.е. вече 7-8 години не съм боядисвал, но около едната ми врата на терасата, където може би е по-студена стената са се получили олупвания на боята. Моля за съвети, как да обработя въпросните места, така че да не се получава и за напред това, като пак мисля да боядисвам със същият латекс на Левис! Благодаря ви предварително!
preslav - майстор
vpetrovbg написа:
Здравейте! Дойде време за ремонти в къщи и търся съвети за боядисване на олюпена стена. Сега малко по-подробно ще опиша проблема... Преди 13 години съм нанасял на нова шпакловка грунд и след това чешки латекс. После след около 4-5 години, боядисах отгоре с латекс Левис Саптокрил. Т.е. вече 7-8 години не съм боядисвал, но около едната ми врата на терасата, където може би е по-студена стената са се получили олупвания на боята. Моля за съвети, как да обработя въпросните места, така че да не се получава и за напред това, като пак мисля да боядисвам със същият латекс на Левис! Благодаря ви предварително!
Седях и мълчах, чаках някой друг да се включи в темата, ама очевидно няма заинтригувани. Учудвам се, че латекс е издържал 7-8 години, явно е доста качествен - махай старото, нанасяй новото и си свиркай! Няма нищо вечно, а и какво по-хубаво от това да си пребоядисаш стаята вместо да ходиш по почивки, да рушнеш едни пари за няма нищо и после пак да си в мизерията!
vpetrovbg - напреднал
Явно питам нещо елементарно :?... Ще премахна нездравите участъци и евентуално с малка шпакловка ще изравня със стария латекс и отгоре малко грунд и боядисване. Благодаря!
chapara - майстор
И неравностите ги мини с шкурка 220.
Svetoslavoff1 - майстор
preslav написа:
vpetrovbg написа:
Здравейте! Дойде време за ремонти в къщи и търся съвети за боядисване на олюпена стена. Сега малко по-подробно ще опиша проблема... Преди 13 години съм нанасял на нова шпакловка грунд и след това чешки латекс. После след около 4-5 години, боядисах отгоре с латекс Левис Саптокрил. Т.е. вече 7-8 години не съм боядисвал, но около едната ми врата на терасата, където може би е по-студена стената са се получили олупвания на боята. Моля за съвети, как да обработя въпросните места, така че да не се получава и за напред това, като пак мисля да боядисвам със същият латекс на Левис! Благодаря ви предварително!
Седях и мълчах, чаках някой друг да се включи в темата, ама очевидно няма заинтригувани. Учудвам се, че латекс е издържал 7-8 години, явно е доста качествен - махай старото, нанасяй новото и си свиркай! Няма нищо вечно, а и какво по-хубаво от това да си пребоядисаш стаята вместо да ходиш по почивки, да рушнеш едни пари за няма нищо и после пак да си в мизерията!
Тая чуденка за латекс на 7г на майтап ли е ...
Щото аз правих основен ремонт 2001г и освен много малки по площ козметични кръпки от чукване при местене на техника и мебели латексът навсякъде е в прилично състояние. А като ремонтирах, използвах средна ръка материали.
Все още имам по от половинка до литър от всички бои по стаите и при нужда използвам.
Ей го вчера снех едно високостенно тяло на климатик и днес вече не личи къде е било.
vpetrovbg - напреднал
chapara написа:
И неравностите ги мини с шкурка 220.
Благодаря!

Тема "Олюпване на латекс и ново боядисване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: