Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
amxcs - специалист
Здравейте,
става въпрос за хол, през който минава комин.
Реших да правя ремонт, свалих 20 годишните тапети, изчопках старата мазилка до бетон, където бяха петната и шпакловахме (с баща ми) на ново, но веднага след това отново почерне. Направихме конструкция с гипсокартон около комина, че и без това е доста крив, но малко по стената и ъгъла на тавана остана открито. Четох че за ръжда може да помогне блажна боя преди латекса, но в моя случай не съм сигурен дали ще стане? Също не съм сигурен дали петната растат, защото "винаги" така си е било.
Прилагам няколко снимки - https://goo.gl/photos/sU2xXJG85KVwmCCH9

Също мислих, като вариант за конструкция и няколко лунички по тази стена, за да скрия петното, но лошото е че е стена с врата и тези лунички няма да са много полезни.

Моля за съвети. Приемам всякакви, за сега съм в застой докато решим какво да правим.
preslav - майстор
amxcs написа:
Здравейте,
става въпрос за хол, през който минава комин.
Реших да правя ремонт, свалих 20 годишните тапети, изчопках старата мазилка до бетон, където бяха петната и шпакловахме (с баща ми) на ново, но веднага след това отново почерне. Направихме конструкция с гипсокартон около комина, че и без това е доста крив, но малко по стената и ъгъла на тавана остана открито. Четох че за ръжда може да помогне блажна боя преди латекса, но в моя случай не съм сигурен дали ще стане? Също не съм сигурен дали петната растат, защото "винаги" така си е било.
Прилагам няколко снимки - https://goo.gl/photos/sU2xXJG85KVwmCCH9

Също мислих, като вариант за конструкция и няколко лунички по тази стена, за да скрия петното, но лошото е че е стена с врата и тези лунички няма да са много полезни.

Моля за съвети. Приемам всякакви, за сега съм в застой докато решим какво да правим.
Ти конструкция пак можеш да направиш и да накараш комина да прилича на колона с капител. Ако искаш да акцентираш върху капитела лунички можеш да сложиш под него така, че да го осветяват.
Според мен обаче проблемът ти не е в избиваща ръжда, а в теч, който умива саждите в комина, а тази гадост как се маха не знам защото е мазно и нищо не хваща върху него. Мислейки в тази посока първо отстрани теча, а после използвай някаква течна хидроизолация, бетонконтакт - нещо, което да ти даде здрава основа.
infomar
За първи път виждам толкова яко протичане на комин. Не се ли усеща миризма на сажди в стаята?

Проблемът ви е по-сериозен от колкото си мислите и сте решили да го решите като върху "мръсни чорапи" се обули терлици.

Аз ако бях, щях да намеря причината за теча - това не може да се причини само от печка.
- от колко време е горяла или не е горяла печка в тази стая?
- какъв тип е била печката и какво се е горяло вътре (предполагам въглища)
- колко етажа има над тази стая и какво е положението на комина на горните етажи?
- какъв е отворът на покрива и покрит ли е с шапка?
- какви са съседните помещения - има ли вода в тях и може ли да има теч на вода от тях в комина?
- има ли малка пукнатина на комина в района на теча?
- с какво сте шпакловали комина - гипс или хоросан? Мисля си, че след дълбоко почистване на мръсната част, трябва да се шпаклова с някакво много силно и непропускливо лепило, но ако не премахнете теча, той ще избие на друго място.
- с една дума много кофти работа.... :?
amxcs - специалист
От около 2 години съм в апартамента, така си беше и тогава и никога не е имало каквато и да е миризма в стаята.

-никога не е имало печки в апартамента
-14 етажа са, аз съм на 7-мия
-няма как да тече от съседни помещения
-на покрива не съм се качвал никога, мисля че е заключено заради някакви антени на мобилни оператори
-никакви пукнатини не видях след като свалих мазилката
-шпакловано е с гипсово лепило, нямах представа, че след намокряне ще дръпне отново чернилката
-много кофти работа, да

Осъзнавам го това с чорапите, но все се надявам да не продължава да се разраства и така да си остане
preslav - майстор
amxcs написа:
-няма как да тече от съседни помещения
Имах подобен проблем докато не стана ясно, че комшията (2 етажа над мен) не си е прекарал мръсния канал през тялото на комина. Не го знам какво е правил, но от някаква снадка прокапвало, стичало се по стената на комина и при мен избива гнус. Разбран се оказа и си оправи скопосията, ама за мен си остана да замазвам петната. Когато изсъхнат не е особен проблем, но преди да се премахне теча петното ще продължи да се разраства - запечатваш на едно място, избива на друго и така до безкрай.

Тема "Черни петна около комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: