Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Johny - майстор
Преславе, уважих желанието ти да помогнеш със съвет, но вече стана много. Какви щори, какви 5 лв?! Това е беседка за отдих, близко до природата. Погледни картинката и кажи как биха се вързали едни щори с целият пейзаж? Айде не пиши глупости! След месец като стане асманлъка /сн.1/, през денят ще седя под него, пък вечер може да ползвам и беседката. То има и други простотии /сн.2/, но чак до там няма да стигам.

stridata Идеята с фолиото ми хареса - бързо и чисто.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg
Lisko - майстор
stridata написа:
Ако не шлайфаш няма да се хване боята, а ако изшлайфаш UV-покритието връщане назад няма!
Това с винила от реклама е доста грозно, иначе е най бюджетното. Вземи си от някой склад за авто аксесоари фолио китайско една ролка и лепи отдолу, няма да мръдне! На жена ми на колата двете колонки ги облепих с китайско фолио черен мат и вече две години го пече, вали и вее и не е мръднало.. Има го на Илиенци ако си от София.
Как няма да хване бе? Ако не хване с постна, с блажна ще хване и хоро ще играе.
Моя компост - гладко, черно певеце, го боядисах с боя на водна основа. Даже не съм много сигурен дали е певеце или полиетилен. Без никакво шлайфане. Отначало имах големи притеснения как няма да хване. Втория слой хващаше значително по-добре и с достатъчна плътност. Вярно - ако река, мога да го издраскам с нокът, но след първия експеримент вече не пробвам и си седи вече 3-та година навънка и няма грешка. Това е най-лесния и най-евтин вариант. първите два слоя може да са тъмен цвят за да осигури по-добре непрозрачност, а по-отгоре нещо по-светло или дори бяло, или дори бронз, че да отразява.
preslav - майстор
Johny написа:
Преславе, уважих желанието ти да помогнеш със съвет, но вече стана много. Какви щори, какви 5 лв?! Това е беседка за отдих, близко до природата. Погледни картинката и кажи как биха се вързали едни щори с целият пейзаж? Айде не пиши глупости! След месец като стане асманлъка /сн.1/, през денят ще седя под него, пък вечер може да ползвам и беседката. То има и други простотии /сн.2/, но чак до там няма да стигам.

stridata Идеята с фолиото ми хареса - бързо и чисто.
То е ясно, че днес не е ден за плюнки, ама ми идваш малко в повече. Ясно е и, че такъв кич не бих си сложил в градината до асмите, също така е ясно, че няма да си купя Трабант и после да питам как да го направя Мерцедес.
Ако все още се вълнуваш можеш да погледнеш и тук - http://stroiteli.elmedia.net/smt/bg/200 ... 00245.html, а също така можеш да си сложиш и огледала над спалнята.
Христос Воскресе!
Последна промяна от preslav на нед апр 16, 2017 9:56 am, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
Аз не бих боядисвал. Покриване с нещо ми звучи по-дбрия вариант. Все пак може в последствие да не хареса на някого :wink: Освен от нетъкан текстил има маскировъчна мрежа, такава конкретно за засенчване, някакво платнище. Защо не - поцинкована ламарина. Ако се заковат примерно летвички от долната й страна като дистанционери, ще има допълнителен термоизолиращ ефект (от слънцето). Идеята е закриването да е мобилно (за всеки случай).
Johny - майстор
Lisko написа:
Как няма да хване бе? Ако не хване с постна, с блажна ще хване и хоро ще играе.
Моя компост - гладко, черно певеце, го боядисах с боя на водна основа. Даже не съм много сигурен дали е певеце или полиетилен. Без никакво шлайфане. Отначало имах големи притеснения как няма да хване. Втория слой хващаше значително по-добре и с достатъчна плътност. Вярно - ако река, мога да го издраскам с нокът, но след първия експеримент вече не пробвам и си седи вече 3-та година навънка и няма грешка. Това е най-лесния и най-евтин вариант. първите два слоя може да са тъмен цвят за да осигури по-добре непрозрачност, а по-отгоре нещо по-светло или дори бяло, или дори бронз, че да отразява.
:2thumbs: :partyman:
preslav - майстор
Johny написа:
Lisko написа:
Как няма да хване бе? Ако не хване с постна, с блажна ще хване и хоро ще играе.
Моя компост - гладко, черно певеце, го боядисах с боя на водна основа. Даже не съм много сигурен дали е певеце или полиетилен. Без никакво шлайфане. Отначало имах големи притеснения как няма да хване. Втория слой хващаше значително по-добре и с достатъчна плътност. Вярно - ако река, мога да го издраскам с нокът, но след първия експеримент вече не пробвам и си седи вече 3-та година навънка и няма грешка. Това е най-лесния и най-евтин вариант. първите два слоя може да са тъмен цвят за да осигури по-добре непрозрачност, а по-отгоре нещо по-светло или дори бяло, или дори бронз, че да отразява.
:2thumbs: :partyman:
Бях решил да ти снимам как кабриото ми си пуска само гюрука (пак е вид щора), ама ти се издъни и няма да получиш ОЦУ. Да не говорим, че винаги има повече от един начин да се одере котка, ама явно за теб са важни вариантите с трици маймуни да ловиш.
Сърбят ме ръцете, ама няма да снимам!
Johny - майстор
Бъркаш ме с някого. Аз съм много педантичен, но не съм привърженик на безумните и непрактични решения.
Първо - беседката се огрява 2-3 часа от слънцето. Второ - до обяд е сянка от туите и други дръвчета, след 15ч. е пълна сянка от вилата. Трето - за асмата вече ти казах. Когато слънцето огрява покрива ѝ, то е под такъв ъгъл, че се огряват и масата с пейките. Един квадратен чадър 3м. с по-висока стойка, би решил тотално въпроса. Освен гюрук ще ме накараш да сложа датчик за дъжд, селсин да следи положението на слънцето и т.н.. Айде моля ти се спри се с глупостите за една пиклива беседка!
А този лаф за маймуните аз съм го измислил. :-D Маймуни се ловят с орехи! :supz:
shotik - майстор
Обещаната снимка, независимо от решението на колегата

Прикачен файл

CIMG9069.JPG
lov - майстор
Преди малко ходих да пазарувам и се вгледах в един кафе автомат. Затворен е с поликарбонатни плоскости облепени с фолио. Там е от 4-5 години поне и явно фолиото държи на слънце защото е точно южно изложение и по цел ден е огрян. Та може би така е най правилното решение.

Прикачен файл

IMG_20170417_111302.jpg
8180 - майстор
lov написа:
Преди малко ходих да пазарувам и се вгледах в един кафе автомат. Затворен е с поликарбонатни плоскости облепени с фолио. Там е от 4-5 години поне и явно фолиото държи на слънце защото е точно южно изложение и по цел ден е огрян. Та може би така е най правилното решение.
+1 !
Понеже съм работил и с поликарбонат, и с фолиа (рекламни), считам този вариант за безпроблемен, но по-скъп. Добър резултат би се получил с т.нар. "металици" заради отразителните им свойства.
При лепене отгоре, УВ слоят на поликарбоната не играе.

При варианта с винил, бих потърсил възможност за вентилационна междина.

П.П. Поликарбонатът е химически доста пасивен (подходящ за хранителни продукти) и съм песимист за боядисване (но не съм опитвал).

Тема "Боядисване на поликарбонат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: