Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Johny - майстор
Здравейте, взех си една беседка с покрив поликарбонат. Макар и цветен, но пропуска много слънце. Реших да го боядисам за повече сянка. Някакви ценни указания относно вида на боята или някоя особеност при боядисването?

Прикачен файл

IMAG0133.jpg
preslav - майстор
Johny написа:
Здравейте, взех си една беседка с покрив поликарбонат. Макар и цветен, но пропуска много слънце. Реших да го боядисам за повече сянка. Някакви ценни указания относно вида на боята или някоя особеност при боядисването?
Никога не съм се сблъсквал с такъв проблем, но си мисля, че алуминиевите щори ще ти свършат по-добра работа от боядисването, а и ще можеш да регулираш светлината.
Johny - майстор
Няма как да сложа щори върху покрив :? А и на мене ми трябва сянка, а не регулирана светлина. Опитах да покрия отгоре с мрежа от нетъкан текстил, но пак не е достатъчно, за да спре слънцето. Ще му сложа керемиди :lol: :lol: :lol: .
shotik - майстор
Имам навес за колата , от прозрачен поликарбонат, но употребяван и на колко години е не знам. Имаше няколко дупки , вероятно от градушка , лепих едно фолио, но нищо не стана и сега съм покрил целия покрив с платнище винил от билборд. позатъмни се малко, въпреки че платнището няма печатано нищо по него.Ето ти идея, ,ако намериш хубаво винилно платно , бяло или с хубава реклама , можеш да я ползваш като положиш отгоре , така ще си спестиш ядове от повреди при градушка.
preslav - майстор
Johny написа:
Няма как да сложа щори върху покрив :? А и на мене ми трябва сянка, а не регулирана светлина. Опитах да покрия отгоре с мрежа от нетъкан текстил, но пак не е достатъчно, за да спре слънцето. Ще му сложа керемиди :lol: :lol: :lol: .
Щори се слагат и под покрив! Твоя е волята!
stridata - специалист
На клетъчния поликарбонат едната страна е с UV-защита, демек трябва задължително да го боядисаш отдолу!
Шлайфаш и ако искаш да не ти се обели при първа рязка разлика в температурата задължително да се сложи добавка или някакъв пластификатор. Препоръчвам ти акрилна боя на водна основа. Ако не си толко претенциозен, шлайфаш и мажеш с каквото ти е кеф.
Johny - майстор
preslav написа:
Щори се слагат и под покрив! Твоя е волята!
Прощавай, ама нали се сещаш каква цигания ще бъде с щори отдолу да висят - претрупано и грозно. Погледни картинката.

Идеята на Шотик най ми харесва. Остава да намеря материал.

Стрида, какво ще му стане на UV покритието, ако боядисам отгоре? Няма ли да го засили - например с автоемайл? Това със шкуренето не ми харесва.
shotik - майстор
Моето предложение е направено и вече втора зима няма прокапало или пробито от градушка, само за 20 лв - 15 лв платното и 5 за винтовете , от които ми останаха .
Само намери някакви профили , които не ръждясват и през тях със самонарезни винтове закрепи платното.
В понеделник ще го снимам и ще покажа .
preslav - майстор
Johny написа:
preslav написа:
Щори се слагат и под покрив! Твоя е волята!
Прощавай, ама нали се сещаш каква цигания ще бъде с щори отдолу да висят - претрупано и грозно. Погледни картинката.

Идеята на Шотик най ми харесва. Остава да намеря материал.

Стрида, какво ще му стане на UV покритието, ако боядисам отгоре? Няма ли да го засили - например с автоемайл? Това със шкуренето не ми харесва.
Има щори и щори, някои висят, други не - щом смяташ, че гюрук от винил ще ти докара визия нямам претенции. Просто предложих, иначе и бали от слама ще свършат работа - мен биха ме накефили, ти може да не си възхитен, ама за противниците на естествен паркет е измислен ламината ("на вкус и цвет товарищей нет").
stridata - специалист
Ако не шлайфаш няма да се хване боята, а ако изшлайфаш UV-покритието връщане назад няма!
Това с винила от реклама е доста грозно, иначе е най бюджетното. Вземи си от някой склад за авто аксесоари фолио китайско една ролка и лепи отдолу, няма да мръдне! На жена ми на колата двете колонки ги облепих с китайско фолио черен мат и вече две години го пече, вали и вее и не е мръднало.. Има го на Илиенци ако си от София.

Тема "Боядисване на поликарбонат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: